Eyyüp Tekiner’den Mansur Yavaş’a Davet

Eyyüp Tekiner'den Mansur Yavaş'a davet
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Elmadağ İlçe Başkanı Eyyüp Tekiner, Ankara Masası Haber Müdürü Ersin Küçükbarak’ın misafiri oldu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Elmadağ’da da gündemin hayat pahalılığı olduğunu ifade eden Tekiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptıklarını sahada anlattıklarını söyledi.

Tekiner “Pandeminin getirdiği bir meseleler oldu. Dünya üretiyordu, pandemiyle beraber yapım durdu. Esnafımız ve yurttaşlarımız güç günler geçirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde pandemiyi rahat sıçrattık. Zorunlu yardımlar verildi. Yurttaşımız enflasyona ezdirilmedi.” dedi.

İlçede istihdam mevzusunda bir kasvetin olmadığını belirten Eyyüp Tekiner, Roketsan, Makine Ve Kimya Endüstrisi Kurumu başta olmak üzere büyük ve orta ölçekli fabrikaları barındıklarını aktardı. 

Tekiner, tarım anlamında da arpa, nohut, ayçiçeği gibi mahsullerin yanı gizeme son yarıyılda mercimek yapımına da başladığını söyledi.

AK Parti’nin Elmadağ’a yaptığı hizmetleri tek tek sıralayan Tekiner şunları kaydoldu;

Elmadağ’da natürel gaz yoktu. 2011-12 senelerinde natürel gazla tanıştı. İlçemiz değişik taşra ilçelerine bakarak natürel gazla tanışan ilk ilçe oldu. Arıtma kuruluşu yaptık, Kargalı Barajını yaptık, Türkiye’nin ilk ters barajı. Yollar, kapalı pazar yerleri, kültür merkezi, alt geçitler, alt yapı çalışmaları, adliye binası, mesire alanı, parklar, huzurevi, iş akademiyi getirdik.

Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın’ın 2019 tercihlerinde bir çok taahhütte bulunduğunu belirten Tekiner, taahhütlerin çoğunu reelleştiremediğini aktardı.

Tekiner “Başkanın bir çok projesi vardı. Samsun Yolu projesi vardı, otellerin, yöresel mahsullerin olacağı bir projeden bahsetti. Şimdi bakıyoruz, ortada bir şey yok yapamaz. Arsalar, yurttaşlarımıza ait. CHP’nin Elmadağ’a yaptığı tek bir bina yok. Öğretmenevi projesi vardı. Belediye binasını kapatacaklarını orayı öğretmenevi yapacaklarını belirtti. Ancak şuanda hiçbir çalışma yok. Hasanoğlan’a bir mezbahane yapılacağı söylendi yapılamadı. Kapalı spor salonu yapılacağı söylendi yapılamadı. Asfalt çalışması yapıyorlar onda da belediyenin önüne attıkları asfalt çöktü. Ertesi gün yama yaptılar.” dedi.

Tekiner, ilçede yapılan kentsel değişimin ise belediyenin CHP’ye geçmesiyle durduğunu söyledi. 

Canlı yayında Elmadağlılara bir müjde veren 
Eyyüp Tekiner, 
Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanı Murat Kurum’la yapılan görüşmeler sonucunda 13 Eylül’de kentsel değişim projesinin tekerrür ihaleye çıkacağını, 550 günde 432 evlik projesinin yapılacağını bildirdi.

AK Partili belediyelerde Ankara Megakent Belediyesinin ABB CHP’li olduğu için Elmdadağ’a daha çok yatırım yaptığı algısı olduğunu aktaran Tekiner “İnanın Elmadağ’da ABB’nin yatırımını göremiyoruz.” dedi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı Elmadağ’a davet eden Eyyüp Tekiner “Ana sokaklara asfalt atıyorlar ama gelip ara caddeleri bir görsünler. Asfaltlar ne vaziyette. Mansur Yavaş’ın yaptıkları, Melih Gökçek ve Mustafa Tuna’nın yaptıklarının zekatı dahi olamaz.” biçiminde konuştu.

Parti çalışmalarına ait de konuşan Tekiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rekor oyla tekerrür seçileceğini iddia etti. 

AK Parti Elmadağ İlçe Başkanı Eyyüp Tekiner, rey maksatlarının asgari yüzde 54 olduğunu söyledi. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eyyüp Tekiner’den Mansur Yavaş’a Davet

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz