Mogan Gölü’ndeki Atıklar Sanat Eserine Dönüştü

Mogan Gölü’ndeki atıklar sanat eserine dönüştü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in yönergesiyle farkındalık oluşturma ve etraf şuuru oluşturmak emeliyle yaşama geçirilen “Balık Heykel Projesi” bitirildi. 

Hacı Bayramı Veli Üniversitesi iş birliğinde Gölbaşı Belediyesi Paklik İşleri Müdürlüğü takımlarının çalışmalarıyla 49 günde bitirilen çalışmanın ardından tamamen atık malzemeden yapılan Balık Heykel, Mogan Gölü’ne vazgeçildi. Programa Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gültekin Akengin de katıldı.

Hacı Bayramı Veli Üniversitesi öğretim azaları ve talebelerinin ellerinde sanat yapıtına dönüşen proje hakkında konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Allah bize iki tane göl vermiş. Mogan ve Eymir Gölleri ama biz bunları yeterince gözetmiyoruz. Biz bu farkındalığı ilk yapmaya başladığımızda ilçedeki talebelerimizle beraber yapmayı tasarıladık. Ama mektepler tatil olduğu için yapamadık. Mektepler açılır açılmaz bu farkındalığı yapacağız. Mogan Gölü’müzü pakledik. Türkiye’nin en pak ve hoş göllerinden biri haline geldi. Balık heykelimiz gölden çıkan atıklar ve Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün içinden çıkan hurdalardan, Hacı Bayramı Veli Üniversitesi öğretim abonelerinin dayanaklarıyla yapıldı. Göle vazgeçmemizin sebebi de insanlarımızda merak uyandırarak bir farkındalık oluşturmaktır” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mogan Gölü’ndeki Atıklar Sanat Eserine Dönüştü

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz