Sokak Köpekleri Koyunları Telef Etti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde cadde köpeği korkuyu yaşandı.

Örencik Semti’nde yetiştiricilik yapan Adem Demir’in koyunlara saldıran köpekler, 9 koyunu telef etti.  Koyunlardan geriye iskeletleri kaldı. Bu hamlenin ilk olmadığını belirten Adem Demir’in oğlu Halil İbrahim Demir, daha evvel sürülerine köpeklerin saldırdığını 3 koyunun da o atakta telef olduğunu dile getirdi.

Yaşananlara tepki gösteren İbrahim Demir “Köpekler yalnızca benim koyunlarıma değil, başka koyunlara da saldırdı.  Kurt mu köpek mi diye soranlar var. Kurdu da köpeği de öğreniriz. “Umursamama var” diyenler 150 koyuna bir iki çoban köpeği olur. Cadde köpekleri 10’arlı 15’erli gruplar halinde dolaştıkları için, çoban kopeklerini de boğuyorlar.” dedi.

İbrahim Demir, cadde köpeklerine müteveccih temkin alınması gerektiğini belirterek “Bu hadise bugün benim koyunlarımın başına geldi. Ancak çocuklar, bayanlar ve yaşlı insanlar caddelerde. Bu hayvanların genetiğinde saldırganlık var.  Biri ekmek veriyor ona sevecenlik gösteriyor, onu sahip öğreniyor. Ama başkasına saldırıyor. Köpek beğenir değil, hayvan beğenir olalım ve hangi grup hayvana nasıl temkin alınması gerekiyorsa öyle önlemler alalım.” İfadelerini kullandı.

Halil İbrahim Demir, telef olan koyunların 3-5 günlük kuzuları olduğunu, onları biberonla beslemeye çalıştıklarına sözlerine ilave etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sokak Köpekleri Koyunları Telef Etti

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz