Ankara’dan bunaldı Kastamonu’ya yerleşti! 100 taneyle başlayıp gelirini tam 3 katına çıkardı: Bu iş memurları bile kıskandırır

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Söz konusu projeden Kastamonu’da 29 üretici faydalanırken, Ankara’daki işini bırakan Gökçen de bunlardan biri oldu. Başta projeden 100 koyun alan Gökçen, bir yıl içinde 140 koyun üreterek ilk satışını gerçekleştirdi. Böylece Ankara’da kazandığı gelirden 3 kat daha fazla gelir elde eden Gökçen, koyun üretimini gerçekleştirmek için yeni projeler hazırlayarak teşviklerden faydalanmak istediğini belirtti.

Yaptığı işi ne kadar sevdiğini anlatan Metehan Gökçen, “Projeden faydalanarak 100 koyun aldım. Anaç koyunlarımızı alarak 1 yıllık bir süreç zarfında kuzu elde ettik. 100 koyundan hemen hemen 140 kuzu doğdu. Randıman olarak memnunum. Yavrulama sürecinde mutlu olduğum için ben de heves ettim. İşi daha da ileriye götürebilmek için daha farklı hedeflerimiz ve projelerim bulunuyor. Bu şekilde işimde ilerlemek istiyorum” dedi.

Ankara’da özel sektörde çalıştığını ve o zaman asgari ücretle geçinmek zorunda olduğunu söyleyen Gökçen, “Asgari ücretin bana yetmeyeceğini düşünerek köyüme dönmek için birçok nedenim oldu. Ben de bunu değerlendirmek istedim ve hayvancılığa atıldım. Kuzularımızı besili bir şekilde ilerleterek satışını gerçekleştirdik. Mutluyum, asgari ücretten daha fazla para kazanıyorum ve köyümde kendi işimin başındayım. Bunun için çaba sarf ediyorum. Asgari ücretin bana yetmeyeceğini düşünerek hayvancılığa atıldım. Asgari ücretin üç katı civarında aylık bir kazancım oluyor. İnsanın bu işi severek, içinden gelerek yapması gerekiyor. Zor şartlarda bakılabilir ama hiç kimsenin de pes etmesini istemem” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’dan bunaldı Kastamonu’ya yerleşti! 100 taneyle başlayıp gelirini tam 3 katına çıkardı: Bu iş memurları bile kıskandırır

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz