Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim açıklaması: 16 milyon seçmenin iradesi sandığa yansımadı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart yerel seçimlerinin ülkeye hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, “AK Parti teşkilatları hem kampanyada hem de sandık günü olağanüstü bir mücadeleye çalıştı. Bölücü örgüt yandaşlarının seçmeni baskı altında almaya dönük teşebbüsleri amacına ulaşamadı.Bölücü terör örgütünün şehirlerimize ve vatandaşlarımıza tekrar musallat olmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. “

31 Mart seçimlerini değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

“Sandıktan çıkan takdir hangi yönde olursa olsun saygındır, makbuldür, başımızın üzerinde yer vardır. 31 Mart seçim sonuçları birçok zaviyeden kapsamlı değerlendirmeyi hak ediyor. 16 milyon seçmenin iradesi sandığa yansımamıştır, katılım oranının düşüklüğü partimizin oylarını da etkilememiştir.

Erdoğan, Hatay’ın seçim sonuçlarına ilişkin, “CHP’nin milli irade hazımsızlığı ayyuka çıksa da YSK son noktayı koymuştur. Önümüzdeki dönemde Hataylı kardeşlerimize teşekkürümüzü bizzat ifade edeceğiz. Özellikle depremzede şehirlerimizin süratle ayağa kaldırılması gündemimizin ilk sırasında yer almayı sürdürecektir. ” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, muhalefeti hedef alarak, “Bunun bir yerel seçim olduğunu unutup şımaranlar, farklı heveslere kapılan zavallılar olduğunu görüyoruz.81 ilimizde tek bir iktidar vardır, o da 14-28 Mayıs’ta milletin ülkeyi yönetme vazifesi verdiği cumhurbaşkanı ve kabinesidir.” dedi.

Erdoğan, yerel seçimde milletin verdiği mesajı aldıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim açıklaması: 16 milyon seçmenin iradesi sandığa yansımadı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz