Serhat Oğuz, Abb’nin Gönderdiği Listedeki Detayları Paylaştı

Serhat Oğuz, ABB'nin gönderdiği listedeki detayları paylaştı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz,
Ankara Megakent Belediyesi ABB Kasım Ayı Meclis Buluşması 1. Birleşimi’nde ASKİ kavgalarına ait konuştu.

Oğuz, Ankara’da suya yüzde 50 indirim yapılmasının ardından sosyal takviyelerin kesilmesinin yanlış olduğunu belirterek, ABB’yi tenkit etti.

‘Sosyal takviyeler ASKİ’ye mi bağlıydı?’ diye soran Oğuz ”
 Kısmanız gereken en son mevzuyu en başa sürüklemeniz doğru olmadı” ifadelerini kullandı.

Yardımları yapmak için ABB’den arz ettikleri listenin 19 Ekim’de ellerine eriştiğini aktaran Oğuz, listeleri araştırdıklarında karşılaştıkları gidişata ait şu bilgileri paylaştı.

Oğuz “Listeler, bize ad halinde ve tüm kimlik bilgileri ile beraber sevk edilmiş ama ben ad telaffuz etmeyeceğim. Sosyal takviyelerde Ankara Megakent Belediyesinin ne kadar duyarlı davrandığını göstermek için bir kaç tane misal vereceğim. Ne demiştik minimum fiyatın 3 /1’i . Başka Bir Deyişle, 1830. Takriben kıymetli kardeşlerim, 50 bin kazancı olan bir kimseye et yardımı verilebilir mi? Aylık 50 bin, kendisi ve eşi etkin çalışan, kendisinin ve eşinin aylık kazancı takriben net sayı söylemeyeceğim. Deşifre olmasın diye . 50 bin. Yukarıyası varda altı yok. 50 bin lira olan yurttaşımız et dayanağı alabilir mi? Listeler bize ilk eriştiğinde de söylemiştim. Ben bunlarla alakalı bir dosya hazırlıyorum. Bu dosyayı da resmi olarak Megakent Belediyesine getirip ibraz edeceğim. Bunlarla alakalı yanlış yapılmıştır diye. Burada ad 
telaffuz
etmiyorum. Ama muhataplarına verebilirim. sonra bir insanın toplam 3 konutu, 8 arsası, 2 ücreti varsa bu şahıs kömür dayanağı alabilir mi? 3 konutu, 3 vasıtayı, 24 taşınmazı varsa bu yurttaşımız kömür dayanağı alabilir mi? Elimde bu biçimde 500 şahsiyet bir liste var.” dedi.

Konuşmasının sonunda Mansur Yavaş’a teşekkür eden Oğuz, ‘Geçtiğimiz hafta yurttaşa ileti yollayarak ilçemdeki çözümün adresini göstermiş oldu” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Serhat Oğuz, Abb’nin Gönderdiği Listedeki Detayları Paylaştı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz