Keçiören Belediyesi Depremzedeler Için Kampanya Başlattı

Keçiören Belediyesi depremzedeler için kampanya başlattı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Keçiören Belediyesi, Kahramanmaraş’ta ve Gaziantep’te alana gelen ve Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa şehirlerinde de sezilen iki büyük zelzelenin ardından dayanak kampanyası başlattı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AFAD ile koordineli çalışmak üzere belediye bünyesinde misyon yapan uzman mimar, mühendis ve teknik takımdan oluşan personeller zelzele bölgesine sevk edildiğini duyurdu. Bölgeye ayrıca 1 adet 25 tonluk ekskavatör, 1 adet 30 tonluk ekskavatör, 2 adet TIR, 2 adet kamyon ve cerrahları sevk edildi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, depremzedelere destek olmak için belediyenin imkânlarını sunmaya hazır olduklarını ve tüm Keçiörenlilerin dayanak için seferber olduğunu belirterek, “Zelzele bölgelerine desteklerimizi yolluyoruz. Kan bağışı kampanyamıza da yoğun bir alaka var. Gün dayanışma günüdür. Biz sıcak konutlarımızda oturuyoruz ama zelzele bölgesinde caddede vatandaşlarımız var. Konutumuzda olan bir battaniyeyi dahi yollayarak destek olalım. Orada üşüyen kardeşlerimizi yollayalım. Bugün insanlık günüdür, bugün birlik günüdür, bugün kardeşlik günüdür, bugün acıları paylaşma günüdür. Zelzele şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Allahın İzniyle can kaybımız çoğalmaz. Rabbim bir daha ülkemize ve insanlığa böyle facialar göstermesin.” dedi.

Keçiören Belediyesi tarafından başlatılan dayanak kampanyasına destek vermek isteyen vatandaşlar ısıtıcı, bebek maması, bebek bezi, hijyen malzemesi, barınma malzemesi, çadır, giyisi, konserve, kuru hazır besin gibi temel tüketim malzemelerini belediye hizmet binası zabıta müdürlüğüne teslim edebilecekler. Keçiören Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün yanı gizeme dayanaklarını ilçedeki Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi, Zümrüt Yaşam Alanı, Bağlum KEÇMEK, Sosyal Dayanak İşleri Müdürlüğü, Hüseyin Nihal Atsız Kültür Merkezi, Aktepe Spor Kuruluşu, Bademlik Zümrüt Yaşam Alanı, Mevlana Kültür ve Spor Merkezine de götürebiliyorlar.

Öte yandan zelzele bölgesinde kan lüzumunun karşılanması için Türk Kızılayı tarafından Keçiören’in değişik noktalarına konuşlandırılan portatif kan taşıtlarına Keçiören Belediyesi tarafından servis hizmeti sunulurken kan verecek olan vatandaşlara da çorba ikramında bulunuluyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Keçiören Belediyesi Depremzedeler Için Kampanya Başlattı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz