Turgut Altınok “Vatandaşlarımız Dava Açarsa Kazanır”

Turgut Altınok
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, günlerdir Ankara’da tesirli olan yağışların ardından oluşan su baskınlarla alakalı Ankara Megakent Belediyesini ABB hedef aldı.

Altınok, paylaşımında yurttaşlara ABB’nin ve ilçe belediyelerinin vazife alanlarına ait bilgi verdi.

“Ankaralılar, ne yazık ki yağmur Ankara’da parasal ve manevi zararlar alana getirdi” diyen Altınok “Böyle giderse yeni zararlar oluşturmaya da devam edecek gibi görünüyor. Yurttaşlarımızın şunu öğrenmesini istiyoruz. Su ve kanal işi ara caddeler de dâhil, Megakent Belediyesinin yetkisindedir. Su paralarını ASKİ’ye başka bir deyişle Megakent Belediyesine ödüyoruz. Yurttaşlarımız, ara caddelerin mesullüğünün ilçe belediyelerinde olduğunu varsayıyor. Ancak ara caddelerdeki su ve kanal mesullüğünün tamamı, Megakent Belediyesine aittir. İlçe belediyelerinde değildir, bunun öğrenilmesini özellikle istiyoruz. Zira çok rakamda yurttaşımız, vaziyetin böyle olduğunu öğrenmiyor, bize soruyor; bizden arzda bulunuyor. Buna karşın biz yeniden de arzları alıyoruz Megakent Belediyesine iletiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mağduriyet yaşayan yurttaşların ABB’ye dava açabileceğinin altını çizen Altınok, açıklamasına şu biçimde devam etti:

“Evet, Ankara ve Ankaralı mağdur. Yağmurla beraber iş yerlerini ve konutları su baskın basıyor, istinat duvarları devriliyor. Çok dikkatli olmamız gerekli. Büyükşehirin bu sorunu çözeyim diye bir çabayı, bir derdi de ne yazık ki gözükmüyor.
Senelerce lüzumlu çalışmalar yapılmadı biz de yapmayacağız, bekleyeceksiniz gibi bir tutum görüyoruz. Bunlar yanlıştır. Geçen yıl 5 yurttaşımız yaşamını kaybetti. Dünyaları versek bu yurttaşlarımızı bir daha geri getiremeyiz. Ankara’da yeni vicdanlar yanmasın, yeni canlar can vermesin. Kesintisiz ızgara ve mazgalları arının demekten usandık. Bunlar zamanında arınılmadığı için su ve su baskın baskınları; derelere, akarsulara dönüyor. Su nerede bir boşluk varsa oradan akıyor, konutları ve iş yerlerini su baskın basıyor. Bu vaziyetten bir hayli yurttaşımız mağdur. Megakent Belediyesinin yurttaşımızın oluşan zararlarını netlikle karşılaması gerekir.
Yurttaşlarımız, oluşan hasarlardan dolayı dava açarsa varsayıyorum ki Büyükşehirin önemsememeyi neticeyi olduğu için bu davaları kazanır. “

ABB’ye destek vermeye hazır olduklarının altını çizen Altınok “Kimsenin yurttaşı mağdur etmeye hakkı yoktur. Tekerrür andırdırıyorum, acilen ızgara ve mazgalların yağmurdan evvel hemen arınılması gerekli. Biz Keçiören Belediyesi olarak her türlü yardıma hazırız. Megakent Belediyesi personel, araba hatta hizmet alımı yapacaksa destek oluruz. Megakent Belediyesine geçen yıl söyledik, kredi arzınız varsa getirin destek olalım, dedik. Biz burada su baskından bir politik malzeme çıkarma maksadına değiliz ama asıllar var. Ankara mağdur, Ankaralı mağdur. Geçen yıl insanlarımız yaşamını kaybetti, yeni insanlarımız yaşamını kaybetmesin.” diye yazdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Turgut Altınok “Vatandaşlarımız Dava Açarsa Kazanır”

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz