Turgut Altınok’tan Mansur Yavaş’a Eleştiriler

Turgut Altınok'tan Mansur Yavaş'a eleştiriler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Keçiören Belediyesi tarafından 11 Haziran 2016’da Hatay Amanoslar bölgesinde icra edilen harekâtta el imali patlayıcının EYP infilak etmesi neticeyi iki bacağını diz üstünden kaybeden gazi Albay Yakup Kutman’ın adının verildiği park hizmete açıldı. 

Açılış merasimine 
 Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara Megakent Belediye Meclis Başkan Vekili Fatih Ünal, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, gazi Albay Yakup Kutman ve eşi, politik parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mahalle sakinleri katıldı.

Albay Yakup Kutman’a minnetlerini ileten Altınok ”
Size 1 milyar dolar verecek olsalar iki bacağınızı verir miydiniz? Kahraman gazimiz Albay Yakup Kutman vatan için bacaklarını verdi. Tüm şehit ve gazilerimize minnettarız. Albayımızın adını ebet vakit bu parkımızda yaşatacağız” dedi.

Altınok, konuşmasında Ankara Megakent Belediyesi’ne tenkitler idarerken, ilçe belediyesi olarak son dört senede daha çok eser ve hizmet ürettiklerini aktardı.


Keçiören Belediyesinin bütçesi Ankara Megakent Belediyesinin bütçesinin konser bütçesi kadar dahi değildir.” diyen Altınok laflarına şöyle devam etti:

“Ufak bütçe ile bunu yapıyoruz. Bu makamlar ağlama makamı değil, şikayet makamı değil. Ne diyor Atatürk, ‘Hiçbir bahane galibiyetin yerini yakalayamaz.’ ‘Yok efendim kredi olmadı, yok şu olmadı, bu olmadı’ demiyoruz. Geçmişte uzun seneler muhalefette misyon yaptık. 10 ay Keçiören Belediyesine beş kuruş paranın gelmediği zamanlar olmuştu. O zaman dahi eser ve hizmetlerle şehrimizi donattık, ağlamadık. Yapamıyorsan, bizi kimse bu makamda güçle yakalamıyor. Yapamıyorum dersin ve gidersin. Üstelik tercihten evvel verdiğin vaatlerin de bütün tersini yapıyorsun. Yapamıyorsan çekilip gidersin, bu işi başaran birisi kazanç. Yavaş’tan sonra ok gibi bir adam gerekli Ankara’ya. Görelim o zaman Ankara’ya nasıl hizmetler yapılıyor.”

Altınok, Ankara Megakent Belediyesi tarafından sosyal medyaya ve konserlere ayrılan bütçeyi de tenkit eterek, “Sosyal medyaya milyonları yatırıyorlar. Sosyal medyaya verdiğiniz paraları Ankara’ya hizmet için harcasaydınız bir sürü eseriniz, hizmetiniz kalırdı. Sanatçılarımız kusura bakmasın. ABB, konsere verdiği parayla Ankara’ya bir sürü kütüphane yapardı. Biz geçen yıl 375 üniversitesi talebemize her ay 750 lira karşılıksız burs verdik. Siz de binlerce talebemize borç verirdiniz. Biz anaokulular yapıyoruz, siz de anaokulu yapardınız. Ama ne yazık ki sosyal medyada bir işi milyon iş olarak göstererek mübalağalı bir biçimde reklam yapıyorsunuz. Biz sosyal medyaya böyle para tüketsek bizi uçururlar. Zira hem eser var hem de gece gündüz çalışan hizmetkâr var” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Turgut Altınok’tan Mansur Yavaş’a Eleştiriler

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz