Makut 19 Can Kurtardı

MAKUT 19 can kurtardı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüzyılın Faciayı, Kahramanmaraş merkezli iki büyük zelzele 10 şehirde büyük tahribe yol açtı. Zelzelenin en çok tahribe yol açtığı merkezlerden biri olan Hatay’a Mamak Belediyesi takımları sevk edildi.

 250 karakter personel takım, iş makinaları ve MAKUT Mamak Arama Kurtarma ile zelzele bölgesinde ilk günden itibaren çalışmalara katılan Mamak Belediyesi takımları afetzedelere destekçi olabilmek için yoğun mücadele sarf etti.

Günlerdir süren çalışmalarda MAKUT takımı ve Mamak Belediyesinin gönüllü personelleri 19 şahsın yaşama tutunmasını sağladı.

MAKUT son olarak 27 yaşındaki halime bir bayanı enkaz altından çıkardı. Kadının kurtulmasıyla büyük bir mutluluk yaşayan takım gözyaşlarına dominant olamadı. Takımların çalışması ise sürüyor.

Zelzele bölgesinde çalışmaları koordine eden 
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse “Takımlarımız burada etraf binalarda kesintisiz dinleme yapıyor, termal kameralarımız var, teknik takımlarımız var. Acaba bir cana daha erişebilir miyiz diye canla başla çaba ediyorlar. Burada yaraların sarılması çok değerli. Yalnızca MAKUT ile bölgede değiliz. Mobil aşevimizle, mobil şarj istasyonumuz ile, çay çorba ikram vasıtalarımız ile, cenaze taşıtlarımızla depremzede kardeşlerimizin hizmetindeyiz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Makut 19 Can Kurtardı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz