Mamak Belediye Başkanı Murat Köse Deprem Bölgesinde Çalışmalara Katıldı

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse deprem bölgesinde çalışmalara katıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ta alana gelen 7.7 ve 7.6’lık zelzele 10 şehirde imhaya neden oldu.

Devrilen binaların ardından suratlarca şahıs kalırken, binlerce birey de konutsuz kaldı. Enkaz altında kalanları kurtarmak için devletin tüm olanakları seferber edildi.

Mamak Belediyesi de çalışmalara katkı sağlamak emeliyle 
belediyenin tüm olanakları zelzele bölgesine taşıdı. Sevk Edilen 150 karakter takım, mobil aşevi, mobil şarj istasyonu, iş makinası ekskavatör ve çay çorba vasıtayı ve yardım kampanyası ile bir araya gelen ve besin, giyim, ısıtıcı, battaniye gibi gereksinimlerden oluşan 3 yardım TIRının ardından dayanak takımlar da yola çıktı.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, MAKUT dayanak takımı ve gönüllü belediye çalışanları ile beraber bölgeye gitti. Mamak Arama Kurtarma TİMi bölgede insanüstü bir gayret ile çalışıyor. Arama kurtarma çalışmalarına katılan Mamak Belediyesi takımını ziyaret eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse çalışmalarla alakalı bilgi aldı.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Arama kurtarma ekiplerimiz Hatay’da enkaz altında kalan yurttaşlarımıza erişmeye çalışıyor. Antakya Öğretmenevi yakınında bir binada arama çalışmalarımız sürüyor. Rabbim takviyecileri olsun. Zorlu ve çok tehlikeli bir çalışma yürütüyor takımımız. MAKUT Arama Kurtarma Takımımız Hatay Payas’ta da canla başla çalışıyor. Bir canı kurtarmak dünyaya bedel. Allah takviyecileri olsun. Çok biyik bir afetle karşı karşıyayız. Aşevimizde depremzede yurttaşlarımızla konuştuk. Eriştirdiğimiz mobil şarj istasyonumuz da burada ehemmiyetli bir lüzumu karşılamış. Destek takımımıza, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Dualarımız göçük altında kalanlarla” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse Deprem Bölgesinde Çalışmalara Katıldı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz