Mamak’ta Saldırgan Bir Grup Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Ve Geçici Bakım Merkezine Zorla Girmeye Çalıştılar

Mamak'ta saldırgan bir grup Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezine zorla girmeye çalıştılar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mamak Belediyesi sosyal medya hesaplarından Cadde Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezine yapılan hücumla alakalı açıklamada bulundu. Saldırgan bir grubunun taş atarak içeriye girmeye çalıştıklarına yer verilen açıklamada;

”Cadde Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezi’mize Saat 21.00 gizemlerinde, kuruluş önündeki bekleyen saldırgan bir grup, kuruluş içindeki görevlilerin üzerine taş atarak içeri girmek istemiştir.

Kuruluştaki görevliler, bu izinsiz girişi yasaklamak için ihtiyat almışlardır.

Jandarma görevlilerinin gelmesi ile beraber saldıran gruba müdahale edilerek güvenlik sağlanmıştır.

Taşla bir grubun saldırarak kuruluşa girmeye girişim etmesi esnasında, Kuruluşta görevini yapan personelin can güvenliği riske girmiştir.

Hiç kimsenin kamuya ait bir yere taş atarak, güç kullanarak girmesi ve kamu personelini tehdit etmesi asla kabul edilemez.

Saldırgan olan grubun kimlik tespiti yapılarak haklarında davacı olacağımızı ve bir daha böyle hukuksuz bir hadise yaşanmamasını diliyoruz.

Saldırgan grup içindeki bir şahsın, içeri girmeye çalışması sırasında taş isabet ederek ne yazık ki başından yaralandığı, ambulans ile ilk müdahalenin yapıldığı ve sağlık gidişatının iyi olduğu bilgileri alınmıştır.

Bu üzücü hadiseden dolayı, Allah korusun, geçmiş olsun diyoruz.

Kuruluşa saldırarak ve taş atarak içeri güçle girmek isteyen gruptan bir şahsın yaralanmasına neden olan vakayla alakalı da, taşın Kuruluş içinden mi atıldığı veya nereden atıldığının tespiti ve mesullerin kim olduğunun tanımlanması emeliyle analiz ve soruşturma başlatılmıştır.

Bu akşam Kuruluşumuzda yaşanan üzücü vakaya ait görüntüleri paylaşıyoruz ve takdiri kamuoyuna vazgeçiyoruz.

‘Hayvansever’ kılıfı ile gayri beşeri olarak Kuruluşumuza ve personelimize karşı yapılan provakatif hücumu ayıplıyor ve tüm legal haklarımızı kullanacağımızı ifade ediyoruz.

Kuruluşa saldıran grubun attığı taşlardan dolayı bir personelimiz yaralanmıştır.Tedavisi yapılan personelin hayati riski bulunmamaktadır.

‘Hayvansever’ kılıfı altında masum bir eylem gibi başlatılan, provokatörler tarafından geliştirilen bu hadise, yasadışı bir şiddet olayıdır.

Cadde Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezi’miz, transparanlık ve hesap verilebilirlik temellerine göre hizmet etmektedir.

Kuruluşumuzda itinayla yapılan çalışmaları iftirayarak haysiyetini yaralamaya çalışmaya ve palavra bilgileri sosyal medyada yaymaya kimsenin hakkı yoktur.

Sorumluluk sahibi bir müessese olarak, Havaların soğumasının Kuruluşumuzdaki konuklarımız üzerindeki negatif tesirini eksiltmek emeliyle kapalı alan oluşturma çalışmaları devam etmektedir.

Çalışmaların kısa vakitte bitirilmesi ile Kuruluş olağan ziyaretlere hazır hale gelecektir.

Son yaşanan hamle ve evvelinde yapılan spekülatif haberlerle alakalı asıl bilgileri ve hadiselerin hakikatini saydam bir biçimde kamuoyu ile paylaşmak üzere,

Baytar İşleri Müdürlüğü tarafından hafta içi Basın Buluşması düzenlenecektir.

Geçen hafta 19.11.2022 tarihinde bir grup hayvansever Kuruluşumuzu ziyaret etmiş ve ziyaret sonunda da açıklama yapmışlardı.

O zaman da Ziyaretçilerimiz Güzel gelmişler, Sefa getirmişler demiştik.

Hizmet prensibimiz gereği her zaman saydam ve hesap verilebilir hizmetler üretiyoruz.

Güzel insanlarımızın caddelerde saldırgan köpek fobisi olmaksızın güvenle dolaşabilecekleri ve cadde köpeklerinin de sağlıkla yaşamlarına devam edecekleri civarların sağlanması dileği ile.

Kamuoyuna Hürmetlerimizle Duyurulur.” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mamak’ta Saldırgan Bir Grup Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Ve Geçici Bakım Merkezine Zorla Girmeye Çalıştılar

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz