Mamak’taki Hasarlı Binalarla Ilgili Ön Inceleme Tamam

Mamak'taki hasarlı binalarla ilgili ön inceleme tamam
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanlığı uzmanları, Ankara’nın Mamak ilçesinde, hemen yanında yürütülen inşaat çalışması esnasında zarar gören ve çabuklukla tahliyesi yapılan iki bina hakkında ön analizlerini tamamladılar.

Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanlığı, Mamak ilçesi hudutları içinde bulunan Fahri Korutürk Mahallesi’nin 881. Caddesinde boşaltılan Gül Hatun ve Aşılı apartmanları için uzman takım yollamıştı.

Analiz takımının yaptığı ön analiz sırasında, binalardan birinin otopark kısmında, değişik binanın ise giriş yaya yolu kısmında çökme oluştuğu belirlendi.

Ön analiz neticeyi şu açıklama yapıldı:

“İnşaat çalışmasının yürütüldüğü alanda, toprak yükünü karşılamak ve kaymayı önlemek kastıyla istinat duvarı inşa edilmiş, ancak istinat duvarı yapılırken şevsiz kazı reelleştirilmiş, tam toprak ve kaya kütlesinin tek seferde, zararlı iki binanın temel derinliği süresince alındığı görülmüştür. Bu ise, mevcut bahçe duvarlarının altında boşluklar oluşturmuştur. Alakalı belediye, yapı teftiş işletmesi ve müteahhit şirketin, problemi çözmek emeliyle proje farklılığına gidecektir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mamak’taki Hasarlı Binalarla Ilgili Ön Inceleme Tamam

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz