Mansur Yavaş Hüseyingazi’de Konuştu…

Mansur Yavaş Hüseyingazi'de konuştu...
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın, Mamak ve Altındağ ilçelerindeki seçim çalışmalarının yürütüleceği Hüseyingazi Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Yavaş, “Bir belediye başkanı kentinde yaşayan herkesin her türlü ihtiyacını karşılamak zorundadır. Allah’a çok şükür ben o küçük çocukların evlerinde üşümesine izin vermiyorum. Onların ısınmasını sağlıyorum. Ben onların aç kalmasına izin vermiyorum, düzenli şekilde protein almalarını sağlıyorum. Bu benim asli görevim” dedi.

Belediyeciliğin doğumundan ölümüne kadar insanların her türlü ihtiyacıyla ilgilenmek olduğunun altını çizen Yavaş, “Eğitimi, sağlığı, geçimi, geleceği buna dahildir. Her şeyiyle ilgileneceksiniz. Asfalt, kaldırım yapmanın belediyecilikle alakası yok. Mesele nedir? Vatandaşa kaliteli hizmeti ucuz vereceksiniz. Daha önceki dönemde 1.6 dolara yıllarca su sattılar. Otobüs biletini bir dolardan sattılar. Biz bütçemiz bu kadar azalmasına rağmen özellikle altyapı yatırımlarında çok daha fazla iş yaptık. Eğer köyde kanalizasyon açıktan akıyorsa, siz de parayı başka yere harcıyorsanız doğru belediyecilik yapmıyorsunuz demektir” diye konuştu.

Yavaş, Mamak-Dikimevi Metro Hattı’nın en geç Mayıs ayında tekrar ihale edileceğini kaydederek, “Belki hepiniz biliyorsunuz. Özellikle Mamak Metrosu için maliyetinin yüzde 58 üzerinde verdiler. Tam 200 milyon Euro fazla fiyat verdiler. Bu nedenle iptal ettik” bilgisini verdi.

“Ankara’yı birlikte yönetmeye talip olduk. Ve inşallah birlikte yönetmeye de devam edeceğiz” diyen Yavaş, eski dönemden farklı olarak katılımcı, şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı sergilediklerini vurguladı.
‘Ben yaptım’ diyerek çöp projelere para harcamadıklarını belirten Yavaş, “Benim maaşım, personelimin maaşı ve yapılan bütün hizmetler sizden alınan vergilerle yapılıyor. Dolayısıyla paranın sahibi sizsiniz. Paranızı nasıl kullanıyorlar, doğru kullanıyorlar mı? Nereye harcıyorlar? Bunun hesabını sorma zamanı 31 Mart. 31 Mart’ta doğru kullanan ve yanlış kullananı, israf edeni inşallah ayırt edeceksiniz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mansur Yavaş Hüseyingazi’de Konuştu…

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz