Murat Köse, Abb Başkanlığına Aday Olacak Mı?

Murat Köse, ABB başkanlığına aday olacak mı?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ilçede 4 yıl boyunca yaptıkları hizmetlerle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Mamak’a 4 yılda 3 milyar 153 milyonluk bir yatırım yaptıklarını ifade eden Köse, 174 projeyi faaliyete geçirdiklerini söyledi. Köse, bir öncesi seçim dönemin söz verdikleri projelerin bir çoğunu yaptıklarının altını çizdi.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, yapılan projelerden bahsederek Mamak’ı her geçen gün daha yaşanılabilir daha konforlu bir ilçeye dönüştürdüklerini söyledi.

 Başkan Murat Köse, “Mamak sınırları çizilirken hep konut alanlarını içeren bir ilçe oldu. Bizim ilçemiz aslında ‘otel kent’ diye de zaman zaman ifade ediliyor. Sabahın erken saatlerinde binlerce insanın başka ilçelere şehrin başka yerlerine taşındığı, akşam da yine aynı şekilde binlerce insanın tekrar yolda eziyet çekerek evlerine döndüğü mekanlardır Otel kentler… Mamak da aslında bu ilçelerden biri. Ancak bu bizim için üzücü. Mamak’ın otel kent olmasına izin vermedik vermeyeceğiz. Bu anlamda ilçemizin bir vizyon kazanması çok önemli. Bu çerçevede Kızılca’da 60 bin metrekare alanda orta ölçekli diyebileceğimiz bir oto sanayi sitesi yapmak için çalışma başlattık. Mamak belediyesi olarak yeri biz satın aldık şu anda proje çalışmalarını yapıyoruz. Mamak’taki oto tamircilerini, oto elektrikçilerini bir yerde toplayıp bölgemizi bu tür ihtiyaçları karşılayacak bir sanayi sitesine dönüştürüyoruz. Ayrıca Ortaköy’ün üst tarafında bizim kurban pazarı olarak tarif ettiğimiz yerin üst tarafında 3 milyon metrekare bir alanda Organize Sanayi Bölgesi çalışmasına, Mamak Organize Sanayi Bölgesi çalışmasına başladık. İnşallah bu çalışmalara hız vereceğiz. Binlerce insan Mamak’ta artık kendi kentinde iş sahibi olacak. ” dedi.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, vizyon projelere değindi, bugüne kadar 21 uyanık kütüphane, 6’sı portatif 8 yüzme havuzu, 5 gençlik merkezi, 6 köy konağı, 23 millet kıraathanesi, 3 anaokulu, buz paten pisti, lavanta bahçesi, ekolojik köy, trafik eğitim parkı ve macera parkı ile birlikte çok sayıda merkez, tesis, spor alanı açtıklarını söyledi.

Başkan Murat Köse “Asıl mesele, şehirleri, imar ve inşa etmekle birlikte, halkın kalbini kazanmak ve gönlüne girmektir. Biz de bugüne kadar 174 eseri ve hizmetleri yaparken kadim ilkelere uyarak çalışıyoruz ve ne yaparsak yapalım gönüle girmeden olmaz diyor bunu da Gönül Belediyeciliği ile taçlandırıyoruz. Milletimize hizmet ederken aşk ile çalışıyor, güzel ilçemizi inşa ederken ihya faaliyetlerine de önem veriyor, ilçemizi gülistana çevirmek, şehrimizi erdemli bir şehre çevirmek için çalışıyoruz. Niyet hayır akıbet hayır diyorum” ifadelerini kullandı.

Köse ayrıca 2024 yerel seçimleri öncesi Mamak’ın ihtiyaçlarının neler olduğuna dair çalışmalar yapmaya başladıklarını ifade etti.

Murat Köse’nin bu açıklamasının ardından bir gazeteci “Yerel seçimler öncesi proje hazırlığında olduğunuzu söylediniz. Buradan Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı adayı olmak istemediğinizi anlayabilir miyiz? Veya aday olduğunuzu aday olmak istiyorum diyebilir misiniz?” sorusunu yöneltti.

Murat Köse şu yanıtı verdi:

“İlçe belediye başkanlarından büyükşehir belediye başkanı olmayı kim istemez ki. Ancak bizim bir görevimiz var şu anda. Mamak Belediye Başkanı olarak görev yapıyoruz ve Mamak’ımıza, Mamaklılara verdiğimiz sözlerimiz var.  Dört yılı dört buçuk yılı böyle geçirdim. Halen gece gündüz çalışıyorum ve Mamak’ımıza kazandıracağımız daha pek çok eser, pek çok hizmet var. Bizim yarım bıraktığımız değil ama Mamak’ın ihtiyacı olan hizmetler ve eserler var. Benim doğal olarak görevim bundan sonra da amacım, önümüzdeki dönemi planlamak.
 Ancak Ankara’da biz AK Parti olarak Cumhur İttifakı olarak inşallah büyükşehiri alacağız. Ankara’dan bir arkadaşımızda, Sayın Cumhurbaşkanımızın taktiri ile aday olacak ve biz büyükşehiri alacağız bundan hiç şüphemiz yok” 

Sözlerinin devamında Ankara Büyükşehir Belediyesini Ankapark üzerinden eleştirine Başkan Köse ” Parkı geçmiş dönemi hedef almak için çürümeye bıraktılar. Bize devredin çağrısında bulunduk yanıt gelmedi” dedi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın faaliyet raporu toplantılarında geçmişle ve gelecekle ilgili konuştuğunu, bugüne dair hiçbir projesini anlatamadığına vurgu yapan Köse, ‘Engelleniyoruz, algısıyla büyükşehri yönetiyorlar” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Murat Köse, Abb Başkanlığına Aday Olacak Mı?

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz