Osman Altınkaynak: ” Hatay’da Her Gün Kat Ve Kat Büyüdük”

Osman Altınkaynak:
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürü Osman Altınkaynak, zelzele bölgesi Hatay’da yaptıklarını çalışmalara ait Ankara Masası’na özel açıklamalarda bulundu.

Zelzele haberi alır almaz hazırlıklara başladıklarını belirten Altınkaynak, ilk etapta MAKUT takımıyla beraber yola çıktıklarını söyledi.

Altınkaynak, kar ve fırtına sebebiyle zelzelenin olduğu ilk günün akşam saatlerinde Hatay’a erişebildiklerini belirterek ”
Gözümüzün gördüğü ilk enkazda MAKUT takımımız çalışmalarına başladı. Çalışmalara başladığımız yerin çevresine hemen çorba otomobillerimizi, çay otomobillerimizi konuşlandırdık. Burada hizmet vermeye başladık.” dedi.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin direktifiyle aralıksız bölgeye yardım takım yönlendirildiğini aktaran Altınkaynak “İkinci günde 65 taşıt 220 personelle vazife yapmaya başladık. Ankara’daki takımlarımız da bize lojistik destek sağladı. MAKUT burada 19 yurttaşımızı sağ salim enkaz altından çıkardı. Ne Yazık Ki 100’şan üzerinde de enkazdan cenaze aldık. Bu da değerli zira yakınları cenazelerine erişmek istiyordu. Bu nokta da dayanakçı olduk.” ifadelerini kullandı.

Günden güne Mamak Belediyesinin bölgeye bir çok alandan takım yönlendirdiğinin altını çizen Altınkaynak şunları söyledi:

“Paklik işlerimizin de dayanağıyla bölgede çöpler ve hijyen açısından çalışmalar başlatıldı. Bizim burada koordinemize girdiler. Mamak Belediyesi müdürlükleri buraya gelerek hizmet vermeye başladı. Etraf Koruma, Fen İşleri, Zabıta Müdürlüğü, Destek Hizmetleri, Sosyal Hizmet, Paklik işleri müdürlüğü buraya geldi, Hatay’da kampüs kurduk. Burada kat ve kat geliştik. Milletin mucizevi teveccühünü gördük. İç içe olduğumuz için çok duygusal anlar yaşadık.”

Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürü Osman Altınkaynak, enkazlarda arama kurtarma çalışmalarının bitirilmesiyle yaşamı olağana döndürmek için müdürlüklerin rutin işlerini yapmaya başladığına sözlerine ilave etti. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osman Altınkaynak: ” Hatay’da Her Gün Kat Ve Kat Büyüdük”

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz