Sulama Desteği Çiftçileri Bekliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yiyecek, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında fertsel sulama makine ve donanım alımlarının desteklenmesi hakkında beyanname ile beraber Ankara Şehir Yiyecek, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü sulama yapmak isteyen çiftçileri bekliyor.

Ankara Şehir Yiyecek, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel mevzuyla alakalı yazılı açıklama yaparak, dayanaktan yararlanmak isteyen Ankaralı çiftçilerin müracaatlarını 30 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar kabul edeceklerini belirtti.

TARLA İÇİ DAMLA SULAMA SİSTEMİ

Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, lineer sistem yağmurlama sulama aygıtı alınması, center pivot sistem yağmurlama aygıtı alınması, tamburlu sistem yağmurlama sulama aygıtı alınması ve güneş enerjili sulama sistemleri kurulması olmak üzere toplam yedi yatırım mevzusuna yüzde 50 hibe takviyeyi verileceğini aktaran Temel, şunları kaydoldu:

“Su Ankara tarımı için ehemmiyetli bir mesele. Toplam tarım arazilerimizin yalnızca yüzde 8’ini sulayabiliyoruz. Son yarıyılda yapılan projeler ile bu oran azıcık daha çoğalacak. Ama bu yeterli değil. Çok muhtelif tarımsal yapıya sahip, ehemmiyetli bir yapıya sahip Ankara’nın tarım arazilerinin büyük bir kısmını suya kavuşturmalıyız. Tabi sulama yaparken de çağın gereklerine uygun, su kaynaklarımıza hasar vermeyen projelere imza atmalıyız. İşte bu emelle yürütülen fertsel sulama makine ve donanım alımlarının desteklenmesi projesine Ankaralı çiftçilerden yoğun alaka bekliyoruz. Yiyecek, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ nın çiftçilere sunduğu yüzde 50 hibe takviyeyi Ankara için ehemmiyetli bir fırsat.” dedi.

Çiftçilerin yanı gizeme tüzel şahsiyetlerin de müracaat yapabileceğini bildiren Temel, desteklemelerin hakikat şahıslar için 50 bin TL, tüzel şahıslar için de 100 bin TL’ye kadar ulaşabileceğine sözlerine ilave etti.
Çamlıdere, Evren, Güdül ve Nallıhan çiftçileri müracaatlarını Şehir Müdürlüğüne yaparken, öteki ilçelerde ise müracaatlar ilçe müdürlüklerine yapılacak.

Ankara’da polisin “dur” uyarısına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Kalp krizi geçiren komiser yardımcısı Ankara’da toprağa verilecek
Antalya’da mafya tipi teşkilata polisten işlem

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sulama Desteği Çiftçileri Bekliyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz