Ankara’da Validatör Kapalı Diyen Şoföre Ceza

Ankara'da validatör kapalı diyen şoföre ceza
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara-Pursaklar Sirkeli hattında sefer yapan bir sürücü, fiyatsız binen yolcudan validatörünün arızalı olduğunu belirterek 10 TL fiyat istedi.

O anları kamerayla kayıt altına alan yurttaş, sürücüden davacı oldu.

Şikayetin ardından harekete geçen yetkililer 489-5 Sirkeli-Ankara hattında sefer yapan sürücüye bir hafta uzaklaştırma cezası verdi. Ayrıca vasıtayı da parka çekildi.

Yaşananlara ait değerlendirmelerde bulunan Tüm Özel Millet Otobüsleri Kooperatifleri Birliği TÖHOB Başkanı Kurtuluş Kara,
“Yolcu tarafından çekilen görüntüleri izledik, özgür kart sahibi yurttaştan vasıta içinde nakit fiyat alındığını gördük. Her fiyatsız taşınan yolcu için Ankara Megakent Belediyesi bize destek ödemesi yapıyor. Ancak buna karşın ne yazık ki bazı hatlardaki bazı sürücüler, aygıtı kapatarak ‘arızalı’ diyebiliyor. Biz bunlara geçit vermemek ismine kesintisiz hakimiyet ediyoruz. Yeniden de birkaç ödün vaka olabiliyor. Yurttaşlarımız böyle kasvetlerle karşılaştıklarında Başşehir 153’ü ve TÖHOB’u arayabilirler.” ifadelerini kullandı. 

Hürriyet Ankara’nın gündeme getirdiği vaka sonrası parka çekilen o taşıtın ön sırçasındaki BENLİK kartı geçerlidir” yazısı da dikkat çekti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’da Validatör Kapalı Diyen Şoföre Ceza

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz