Özhaseki’den Babacan’a Eleştiri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sincan Belediyesinin, Sinan Şamil Sam Spor Salonu’nda asıllaştırılan “5 senelik İcraat Proje Tanıtım ve Değerlendirme Buluşması”nda konuşan AK Parti Yerel İdarelerden Mesul Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a, “Selahattin Demirtaş’a ‘değdirtmeyeceğiz’ diyenler İHA ve SİHA’ları yapanlara ‘değeceğiz’ demeye başladılar” yollamasında bulundu.

“Çalışkan, çabalı belediye başkanımız Murat Ercan’ı canı gönülden tebrik ediyorum. Ellerine sağlık. Takımıyla beraber ortaya koymuş olduğu bu performanstan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Dua ediyoruz: Allah nice hizmet ömürleri versin diye.” laflarıyla konuşmasına başlayan AK Parti Yerel İdarelerden Mesul Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, şunları söyledi:

Bizim AK Parti olarak politikamız eser ve hizmet politikayı. Hem genelde hem de yerelde birinci emelimiz hizmet etmek. Eser ortaya koymak. Hani derler ya: İnsan odur ki vazgeçen bir eser, eser olmayanın yerinde rüzgârlar eser. Allah’a hamdolsun 20 sene kadar evvel kurulduktan sonra ilk iktidarımızla beraber neredeyse bütün 20 sene mücadeleyle büyük bir şevkle, aşkla bu halka hizmet ediyoruz. Ortaya koymuş olduğumuz eserleri taraflı tarafsız bize rey versin vermesin, herkes zati tasdik ediyor. İddia ile bir şey söylemek istiyorum. Murat Başkanımızı beğeniyoruz, tebrik ediyoruz, Allah nice hizmet ömrü versin diye de dua ediyoruz ama bir şey söyleyeceğim.

Bizim bu iktidarımız vaktince 20 sene süresince iddialı olarak bir şey söylemek istiyorum. Geçmişte 80 sene süresince bu ülkede gelen hükümetler ne kadar iyi iş yapmışlarsa hepsine teşekkür ediyoruz. Can Verenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. 80 sene süresince bu ülkede sağlıkta, enerjide, erişimde, ulusal eğitimde, korunma sanayinde usunuza hangi alan geliyorsa, icracı bakanlıklar olarak hepsinin yaptıklarından kat kat aşırısını yapmış bir iktidara sahibiz çok şükür. O surattan Ak Partili kardeşlerim. Başınızı dik tutun. Alnınız sarih olsun. Bunu her yerde söyleyebilirsiniz. Bu ülkede GSMH 2000’li senelerin başında 238 milyar dolar iken 1 trilyon dolar seviyesine gelmiştir. Vasati kalkınma sürati yüzde 6’lar seviyesindedir. Pandemi yarıyılında tüm dünya küçülmüşken Türkiye yüzde 11’lik sihrime ile G20 ülkeleri içinde birinci olmuştur. İhracatımız 254 milyar dolara erişmiştir. Her sene neredeyse 1 milyon gencimize iş buluyoruz, 31 milyon istihdam sağlayan bir hükümete sahibiz. Kendi savaş uçaklarımızla, yaptığımız tanklarla, ortaya koyduğumuz İHA ve SİHA’larla Allah’a hamdolsun arkadaşlara güven, düşmanlara fobi salıyoruz çok şükür.

Ne yazık ki bunu da üzülerek söylüyorum, Selahattin Demirtaş’a “değdirtmeyeceğiz” diyenler İHA ve SİHA’ları yapanlara “değeceğiz” demeye başladılar. Selahattin Demirtaş’ın ve Türk ordusuna “kimyevi silah kullandılar” kötülesi atanları ziyaret ederek şirinlik yapanlar, korunma sanayimize, o PKK’lıların ve düşmanların başına yağdırdığımız topları tüfekleri amaçlarına alarak laf söylemeye başladılar. Daha Öncekinden yüzde 20’lerde olan korunma sanayi yerlilik oranı yüzde 80’ler etrafındadır. Bu dünya bunu kendi içindeki konuşmalarda, gazetelerde yansıyan haberlerinde ve yazılarında net ifade etmektedirler.

Cumhur İttifakı aboneleri olarak, gerek AK Partili kardeşlerim gerekse Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerim lütfen tercihlere giderken başlarını dik yakalasınlar, alınlarının sarih olduğunu herkes öğrensin. Biz bu ülkeye hizmet ettik, etmeye de devam ediyoruz.

Bir taraftan bu galibiyetleri ortaya koyarken, beri taraftan da Türkiye’de çok ehemmiyetli olan birkaç işi de, onlarca seneler süren kasvetleri de biz çözdük. Bu ülkede vesayet rejimi vardı. Bizler seçer ve Meclis’e yollar ama Meclis’in etrafındaki görünüşte yasal olan ama uzantıları yer altına doğru uzanmış olan o yılanlar çıyanlar yaşamı zehir ederlerdi. Evvel yönet edemez hale getirirler, sonra faili bilinmeyenler başlar, sonra ihtilal etrafı hazırlarlar sonra da kurtarıcı olarak gelip ulusun başına bela olurlardı. Daha Önceki başbakanlar ve daha önceki cumhurbaşkanları bunu öğrenirdi. Ama kimse onların hakkından gelemezdi. İşte onların hakkından gelen bir yiğit çıktı. Onun da ismi Recep Tayyip Erdoğan.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Özhaseki’den Babacan’a Eleştiri

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz