100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun Çankırı-Ankara bugün etabı başladı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet’in kuruluş döneminde ilk adımların atıldığı Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi önünden 1 Ağustos tarihinde başlayan 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu, Amasya, Havza, Samsun, Çorum’un ardından Çankırı-Ankara etabı ile devam ederek ilerledi.

Çankırı Cumhuriyet Meydanında start alan bisikletçilerin hedefi Ankara’ya ulaşmak olurken 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu Türkiye Büyük Millet Meclisinin eski binasının önünde son bulacak. Bunaltıcı sıcaklık etkisinde gerçekleşmeye devam eden Çankırı-Ankara etabında 175 kilometre pedal çevirecek sporcular Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan teslim aldıkları Türk bayrağını TBMM’ye ulaştıracak.

Çankırı’da konuşan Federasyon Asbaşkanı Bahattin Akyön, “Bu tur milli bir heyecan ve aşk ile Sivas’tan yola çıktı. O heyecan, 784 kilometrelik bir mesafeyi, milli duygularla geçmişte yaşanan, geleceğe köprü olarak bizlere emanet bırakılan Cumhuriyet yolunda gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz bisikletçilere teşekkür ederek “100 yıl önce istiklale giden yolda İstiklal Yolunun çok önemli bir parçası olan ilimizde, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılan hitaben Cumhurbaşkanımız himayesinde gerçekleştirilen bisiklet turuna ev sahipliği yapmanın büyük mutluluğunu taşıyoruz. Emeği geçen herkese ve birazdan 175 kilometre pedal çevirecek sporcularımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır etkinlikler, hem ilimizde hem de ülkemizde devam edecek. Biz de bu 100. yıla yakışır bir şekilde bu yılı inşallah ihya edeceğiz” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun Çankırı-Ankara bugün etabı başladı!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz