Ankara Filistin Dayanışma Platformu İsrail’i Protesto Etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Filistin Dayanışma Platformu üyeleri, Hacı Bayram Veli Camisi’nde cuma namazının ardından İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve İsrail’le ticareti protesto etti. Yapılan basın açıklamasında ” İsrail’e yapılan tüm ticari faaliyetlerin sonlandırılması ve yaptıkları ticaret ile soykırıma ortak olanların yargılanması şeklindeki taleplerimizi tekrarlıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ankara Filistin Dayanışma Platformu üyeleri, “İnsanlık onuru, siyonizmi yenecek”, “Özgür Filistin” yazılı pankartın önünde İsrail’in saldırısı sonucu öldürülen Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye’nin aile üyeleri için de gıyabında cenaze namazı kıldı. Cuma namazı sonrası Hacı Bayram Veli Camiasi’nde bir araya gelen platform üyeleri “Zalimler için yaşasın cehennem”,”Nehirden denize özgür Filistin”,”İnsanlık onuru siyonizmi yenecek” şeklinde sloganlar attı.

“İSRAİL’E İHRACAT KISITLAMASI ÇOK GEÇ KALINMIŞ OLSA DA OLUMLU AMA YETERSİZ”

Platform adına basın açıklaması, Ahmet Salih Güllü tarafından okundu. Türkiye hükümetinin İsrail ile ticari ilişkilerini sonlandırması için çağrıda bulunduklarını, Meclis’te siyasi partileri ziyaret ettiklerini belirten Güllü, şunları söyledi:

“Bu aşamada İsrail’e ihracat kısıtlamasını çok geç kalınmış olsa da olumlu, ama yetersiz buluyoruz. Ancak biliyoruz ki bu somut adım, ‘Neden basın açıklaması yapıyorsunuz? Neden yürüyüş yapıyorsunuz?’ diyerek yapılan kardeş katliamını, soykırımı görmezden gelenlere büyük bir cevap niteliğindedir. Bu aşamada İsrail rejimi ile yapılmış siyasi, askeri, ekonomik ve ticari bütün anlaşmaların feshedilmesi, Adana İncirlik’te ve Malatya Kürecik’te yer alan Amerikan üslerinin derhal kapatılması, başta İskenderun limanı olmak üzere tüm limanlarımızdan İsrail’e yapılan tüm ticari faaliyetlerin sonlandırılması ve yaptıkları ticaret ile soykırıma ortak olanların yargılanması şeklindeki taleplerimizi tekrarlıyoruz. Uluslararası mahkeme kararlarının uygulanmasını teminen, derhal ateşkesin sağlanması, Filistin topraklarında İsrail terör örgütünün denklemde olmadığı tek bir Filistin devletinin tanınması ve ambargo uygulamalarının derhal başlatılması için üye devletlere çağrıda bulunuyoruz.

“BOYKOT ETMEDİKÇE DEVLETLERİN ALACAĞI KISITLAMA BEYHUDE”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara Filistin Dayanışma Platformu İsrail’i Protesto Etti

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz