Ankara Güdül Belediyesi toplu iş sözleşmesi imzaladı! Yüzde 34 zamla en düşük maaş 20 bin TL oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankaralılar burada TIKLA TAKİP ET

EN DÜŞÜK EMEKÇİ ÜCRETİ 20 BİN TL OLDU

Güdül Belediyesi iştiraki Güdül Bel Turizm ile Belediye-İş Sendikası arasında imza atılan toplu iş sözleşmesi ile en düşük emekçi ücreti 20 bin lira olurken, yapılan yüzde 34’lük zamla günlük yevmiyeler 450 liradan 598 liraya yükseldi.

Belediye-İş Sendikası Ankara 3 Nolu Şube Başkanlığı ile Güdül Belediyesi iştiraki Güdül-Bel Turizm Ltd. Şti. arasında imza atılan toplu iş sözleşmesi ile emekçilerin sosyal zamlarla beraber en düşük fiyatı da belirli oldu.

Ankara Güdül Belediyesi toplu iş sözleşmesi imza attı! Yüzde 34 zamla en düşük ücret 20 bin TL oldu – Ülkemizde belediyeler tarafından iştirakleri ile toplu iş sözleşmeleri imza atılmaya devam ediyor. Güdül Belediyesi iştiraki Güdül Bel Turizm ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesinin imza atıldığı duyuruldu.

Ankara Güdül Belediye Başkanı Yalçın’dan İçişleri Bakanı Yerlikaya’ya ziyaret!

41 çalışanı içeren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, senelik bazda yüzde 34 zam uygulandı. Bu kontrat ise 3 sene geçerli olacak.

Sendika Şube Başkanı Nevzat Metin, çalışanların sosyal haklarında da yüzde 34’lük bir iyileştirme öngörüldüğünü belirterek, “Bayram ikramiyesi olarak ta dini bayramlardan Ramazan Bayramı’nda 5 günlük yevmiye, Kurban Bayramın da ise 6 günlük yevmiye karşılığı ikramiye alacaklar.” ifadelerine yer verdi.

Ankara’da yaşayan milyonlara duyuruldu! 15 – 65 yaş arasındaki herkese fiyatsız verilecek

Başkan Metin, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde çalışanların yemek fiyatlarında yüzde 90 dolayında bir iyileştirmenin uygulandığını kaydoldu. Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın da yapılan görüşmeler sonrasında mutabık kaldıklarını ifade ederek, “Günümüz şartlarında verilmesi gerek zammı vermeye çalıştık. Çalışanlarımıza hayırlı olsun.” biçiminde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara Güdül Belediyesi toplu iş sözleşmesi imzaladı! Yüzde 34 zamla en düşük maaş 20 bin TL oldu

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz