Ankara’ya 2. havalimanı müjdesi! Projenin temelleri atılmıştı o bölgede olacağı konuşuluyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5 milyonun üzerinde popülasyonu ile Türkiye’nin en büyük ve kalabalık ikinci şehri olan Ankara’da yurttaşlar hava yolu ile erişimlerini yalnızca Esenboğa Havalimanından karşılarken Ankara’ya seneler sonra ikinci havalimanı gelebileceği müjdesi konuşulmaya başlandı.

2012 senesinden Ankara’ya ikinci havalimanı yapılması gündeme kazançken o yarıyılın Ankara Genç İşadamları Derneği ANGİAD Başkanı Abdullah Değer ‘Mevcut havaalanı, Ankara çanağının içinde olduğu için uçaklar, kolay bir sis vakasında bile 3-4 saat rötar yapıyor. Zati teçhizatı beceriksiz olan ve lüzuma yanıt veremeyen Esenboğa’da bir de kolay bir doğa hadisesinde bile bu tip gecikmelerin yaşanmasının önüne geçmek olası değil” biçiminde konuşmuştu.

Aradan geçen 11 senenin ardından Ankara’ya ikinci havalimanı mevzusu yine gündeme geldi. Başşehrin gelişmesi, şehir popülasyon yoğunluğunun git gide çoğalması ile beraber Ankaralı yurttaşların da arzlarının Ankara’ya ikinci havalimanı yapılması noktasında olması bu mevzunun yine gündeme taşınabileceğini gösterirken yerel tercihlerin yanaşması ile beraber Ankara’da ikinci havalimanı için harekete geçilebileceği güzergahında oldu.

Abdullah Değer 2012 senesinde yapmış olduğu açıklamasında Ankara’da tek havalimanının beceriksiz olduğunu ve bunun çoğaldırılması gerektiğini arz ederek ”Gerek yurt içi ve gerek yurt dışı seyahatlerinde uçağı seçim edenlerin rakamı çığ gibi çoğalıyor. Buna rağmen mevcut havaalanında iyileştirme yapılamıyorsa, tam koşullar göz önünde bulundurularak ikinci bir havaalanı inşa etmek gerekir. Bunun için de Ankara çanağı dışında kalan uygun alanlar değerlendirilebilir. İkinci bir havaalanı hem Ankara’nın ve hem de etraf şehirlerin yükünü gevşetecektir.” ifadelerini kullanmıştı.

Yerel tercihlerin yanaşması ile beraber Ankara’ya ikinci havalimanı için bir ekip hazırlıkların yapılabileceği gündemde konuşulmaya devam edilirken yoğunlaşan Ankara popülasyonu ile beraber yurttaşların da arzının bu güzergahta olduğu iddia edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’ya 2. havalimanı müjdesi! Projenin temelleri atılmıştı o bölgede olacağı konuşuluyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz