Beykoz Continental “Cumhuriyet Bisiklet Turu”na damga vurdu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyetin 100. seneyi gururuna tertip edilen turun ilk etabı 1 Ağustos Salı günü yapıldı. Sivas Atatürk ve Kurultay Müzesi önünden start alan bisikletçiler Amasya istikametine uzanan 208 kilometrelik etapta birincilik için ter döktü.

Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Ekibi, “100. Sene Cumhuriyet Bisiklet Turu”na 1-5 Ağustos damga vurdu. Beykoz Continental, yurt dışı ve yurt içinden güçlü ekiplerin yer aldığı turda ilk iki etabı birinci tamamladı.

Beykoz Continental ilk 2 etapta birinci

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Cumhuriyetin 100. seneyi gururuna Sivas’tan Ankara’ya tertip edilen 784 kmlik beynelmilel “100. Sene Cumhuriyet Bisiklet Turu” 16 ekip ve 100 sporcunun katılımıyla başladı.

Cumhuriyet sevgisi ve şampiyonluk gayesiyle pedal çeviren Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Ekibi ilk etabı toplam 15,35’lik derecesiyle birinci tamamladı.

Ekibin Birleşik Kraliyet orijinli sporcusu Maximilian Stedman 5,11’lik derecesiyle göz doldururken, Ukraynalı bisikletçi Yaroslav Parashchak 5,12’lik ve Halil İbrahim Doğan 5,12’lik dereceler elde etti. Sporcuların çekişmeli rekabetine sahne olan turun 2. etabı Amasya Şehir Merkezi ve Havza Atatürk Konutu arasındaki 89,4 kilometrelik parkurda asıllaştı. Beykoz Belediyesi Continental iddialı başladığı turun 2 Ağustos’ta koşulan ikinci etabını 6,39’luk dereceyle ilk sırada bitirerek üstünlüğüne gözetti. Ekibin Afrika orijinli şampiyon sporcusu Natnael Berhane etabı 2,12’lik derecesiyle ikinci tamamlarken, Rus Sporcu Sergeı Rostovtsev 2,13 ve Yaroslav Parashchak 2,13’lük dereceler yaptı.

Türk sancağı Türkiye Büyük Millet Meclisine teslim edilecek

Sporcuların tarihe yolculuk yaptığı “100. Sene Cumhuriyet Bisiklet Turu” 5 gün sürecek.

Sivas, Amasya, Havza, Samsun, Çorum, Çankırı üzerinden Ankara’ya pedal çevirecek bisikletçiler, yarışı 5 Ağustos Cumartesi günü Birinci Türkiye Büyük Ulus Meclisi’nde bitirecek. Etap birincisinin taşıyacağı Türk sancağı, Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına teslim edilecek.

Beykoz Continental şampiyonluklara pedal çeviriyor

Beykoz’un ismini dünyanın ve Avrupa’nın en prestijli bisiklet yarışlarında duyurmak üzere Türkiye’nin bu alandaki 4. ekibi olarak kurulan Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Ekibi bir hayli yurt dışı yarışta ülkemizi zaferle temsil etti. Afrika isme ülkesi Maritus’ta tertip edilen Tour de Maurice’ta 5-12 Haziran 2.’lik kürsüsüne çıkan Beykoz Continental, Afrika ülkesi Gabon’da yapılan Tropicale Amissa Bongo” Yarışı’nda 23-29 Ocak ise Natnael Berhane’yle 4. oldu.

Ekip, Kayseri’de yapılan Grand Prix Kültepe Bisiklet Yol Yarışları’nda 8-Temmuz-19 Ağustos zorlu rakiplerini geride vazgeçerek ekip olarak etap şampiyonu oldu.

Beykoz Belediyesi Continental Ekibi tüm yarışlara, bisiklet parkurlarıyla Türkiye’nin ilk ve en büyük spor ormanı olan Beykoz Belediyesi Spor Ormanında hazırlanıyor. – İSTANBUL

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Beykoz Continental “Cumhuriyet Bisiklet Turu”na damga vurdu

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz