CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ankara Dışkapı Hastanesi’nin Kapatılmasına Tepki Gösterdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Parti Meclisi Azası ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Harbiye Radyo Binası’nın ardından Ankara Dışkapı Hastanesi’nin de “zelzeleye dayanıksızlık” mazeretiyle kapatılmasına tepki gösterdi. İlgezdi, mevzuyla alakalı yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydoldu:

“AKP iktidarı ‘Cumhuriyet Belleğimizi’ Cumhuriyetimizin ilk hizmet yapıları olan radyolarımızı ve sağlık kurumularımızı mesnetsiz mazeretlerle kapatarak silmeye çalışıyor. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Harbiye Radyo Binası’nı zelzeleye dayanıksız gerekçesiyle evvel kapattılar, mevzuyu gündeme taşımamın ardından açıklama yaparak zelzeleye dayanıklı hale getirdiklerini söylediler. Sonra ne olduğunu hepimiz öğreniyoruz; müzik tarihimizin kalbi hala atıl bir biçimde bekletiliyor. Yeniden Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun Ortaköy’deki kampüsü de aynı mazeretle boşaltılıp otel yapılmak üzere satılmıştı. Üstelik Türkiye Radyo Televizyon Kurumu şu an İstanbul’da mucizevi kira kıymetleri ödeyerek başka binalarda çalışıyor. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Anadolu kültürünün mozaiklerini on senelerdir her şehrimizden bir araya getirerek cemiyetimizde ortak bir kültür yeşertmiştir. Ezgilerimizi, türkülerimizi milyonlara eriştirerek dört bir yandaki insanlarımızın birbirleriyle kucaklaşmasına vesile olmuştur. ve bu vaziyet büyük bir Türkiye Hafızası’na dönüşmüştür.

ECEVİT AÇTI

Şimdi de başşehrimiz Ankara’da on senelerdir hizmet veren ve İç Anadolu’nun hemen her şehrinden hastalara rehabilitasyon olanağı sağlayan Dışkapı Hastanesi’ni de aynı mazeretle kapatıyorlar. 59 sene evvel yarıyılın Çalışma Bakanı evvelki Genel Başkanımız merhum Bülent Ecevit tarafından açılan Dışkapı Hastanesi, tıpkı Harbiye Radyo Binası gibi bir ranta kurban edilmek isteniyor. Şehir sağlık kurumularına rant aktarmak ismine yapılan bu lekeli oyuna göz yummayacağız. Yurttaşlarımızın sıhhatiyle alay edenler, Cumhuriyetimizin belleğini silmek için zelzele gibi çok hassas bir mevzuyu bile kullananlar iyi öğrensinler ki, Türkiye’nin kurucu partisi Cumhuriyet Ulus Partisi mevzunun peşini asla vazgeçmeyecektir.”

BAKAN KOCA’YA SORDU

İlgezdi, Türkiye Büyük Millet Meclisine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması istemiyle verdiği sual önergesinde ise şu suallere cevap istedi:

“Dışkapı Yıldırım Beyazıt Meyil ve Araştırma Hastanesi’nin zelzeleye dayanıksız olduğu rapor kamuoyu ile neden paylaşılmamıştır? Mevzubahisi raporu kim oluşturmuştur? Dışkapı Hastanesi ne kadar müddette devrilecektir? Yerine ne yapılacaktır?”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ankara Dışkapı Hastanesi’nin Kapatılmasına Tepki Gösterdi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz