Gazi Üniversitesinden büyük gurur! Dünya sıralamasına girdiler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ADINDAN SÖZ ETTİRDİ

Gazi Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada “Gazi Üniversitesi, 2024 yılında Modern Diller, Kimya Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Matematik, Bilgisayar Mühendisliği, Biyoloji Bilimleri, Tıp, Eczacılık ve Eğitim alanlarında QS dünya sıralamalarına girmeyi başarmıştır. Özellikle Modern Diller, Kimya Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Matematik gibi alanlarda üniversitemiz, bir önceki yıldan farklı olarak bu yıl dünya ve Türkiye alan sıralamalarında yer almayı başarmıştır.” denildi.

2023 yılına göre aradaki değişim hakkında bilgiler veren Gazi Üniversitesi eğitim alanlarının yaptığı yükselişe dikkat çekti. Üniversite “Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi, QS 2024 dünya sıralamasında önemli bir başarıya imza atarak 301-350 bandına yükselmiş ve bu gelişme, fakültenin akademik çalışmaları ve araştırma standartları uluslararası düzeyde tanınmasını sağlamıştır. 2023 yılında 351-360 sıralamasında yer alan fakültemiz Türkiye’den bu alanda sıralamaya girmeye hak kazanan 2 üniversiteden biri olmuştur” ifadelerini kullandı.

BAŞARININ ÇALIŞMALARIN SONUCU OLDUĞU İFADE EDİLDİ

Verilen eğitimin karşılığının yapılan değerlendirmede üst sıralarda yer almak olduğuna dikkat çeken Gazi Üniversitesi “Sonuç olarak, Gazi Üniversitesi’nin uluslararası birçok alanda rekabetçi olduğu ve sıralamaya yeni girdiği alanlarda gösterdiği performans ile marka üniversiteler arasında adından söz ettirmesi yenilikçi çalışmalarının bir sonucudur” şeklinde açıklama yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gazi Üniversitesinden büyük gurur! Dünya sıralamasına girdiler

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz