Şehit itfaiye erlerinin adlarının verildiği ABB İtfaiye istasyonları hizmete başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ŞEHİTLERİN ADLARI BAŞKENTTE YAŞATILIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda şehrin çeşitli noktalarına yeni itfaiye istasyonları açmayı sürdürüyor. Son açılan 2 istasyona ise geçtiğimiz yıl Ankara’da bir yangına müdahale ederken şehit olan itfaiye erleri Fahrican Yavaş ve Orçun Yaşar’ın adları verilmişti.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ta söz konusu itfaiye istasyonlarının açılışını gerçekleştirmiş ve şehit itfaiye erlerinin adlarının yaşatılacağını ifade etmişti. Gölbaşı Tulumtaş ve Yenimahalle Çakırlar ‘da açılan itfaiye istasyonlarının yüzde yüz kapasite ile çalışmaya başladığı bildirildi.

YENİ İSTASYONLAR YAPILACAK

Şehrin ihtiyaçları doğrultusunda yeni itfaiye istasyonları yapmaya devam edeceklerini söyleyen ABB İtfaiye Daire Başkanı Levent Çeri, “Ankara’nın çeşitli yerlerinde can ve mal güvenliği sağlamak ve kayıpları en aza indirmek için yeni istasyonlar inşa etmeyi planlıyoruz. Yenimahalle Hurdacılar Sanayi sitesi, Natoyolu, Karapürçek, Karacaören ve Eryaman’da da nüfus yoğunluğu ve yerleşkeler fazla olduğu için oralara da itfaiye istasyonu yapmayı plandık ve en kısa sürede hizmete açacağız” dedi.

İtfaiye erlerinin olaylara en etkili bir şekilde müdahale etmesi için hazırlanan itfaiye istasyonları yüzlerce olaya müdahale etti. İlerleyen yıllarda da itfaiye biriminin ihtiyaçlarına göre yeni çalışmalar yapılması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şehit itfaiye erlerinin adlarının verildiği ABB İtfaiye istasyonları hizmete başladı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz