Uluslararası dansçılardan kortej yürüyüşü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atakum Belediyesi ve Ankara Samsun Federasyonu iş birliği ile organize edilen ‘Beynelmilel Atakum Ulus Dansları ve Müzik Şenliği’, 2. gününde de heyecanla devam etti. 10 değişik ülkenin dans topluluklarının toplandığı organizasyon, ikinci gününde de yurttaşlardan büyük alaka gördü.

Beynelmilel dansçılardan alay yürüyüşü

Konuk dansçılar ve yurttaşların katılımı ile Kurupelit Yat Limanı’ndan Çobanlı İskelesi’ne kadar alay yürüyüşü yapıldı. Gürcistan, Kuzey Osetya, Azerbaycan, Yunanistan, Bulgaristan, Ukrayna, Moldova, İran, Romanya Ulus Dans Toplulukları ile Atakum Ulus Dansları Takımı alayla beraber Atakum sahilinin sevincini sürdü.

SAMSUN – Samsun’un Atakum ilçesinde tertip edilen ‘Beynelmilel Atakum Ulus Dansları ve Müzik Şenliği’nin 2. gününde dansçılar alay yürüyüşü yaptı.

Başkan Deveci: “Beynelmilel faalliklerin adresi Atakum olacak”

Şenliğe konut sahipliği yaptıkları için çok mutlu olduklarının altını çizen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Karadeniz’e kıyısı, Anadolu’ya hududu olan tüm ülkeler burada. Folklor, 100 senelere direnen, içinde yaşayan insanların ve coğrafi yapının, bir araya getirdiği ritmik hareketler ve edebiyatımızın, sanatın en güçlü barış dilidir. İçinde bulunduğumuz bölgede barışa, kardeşliğe en çok gereksinim dinlediğimiz bu yarıyılda, böyle bir aktifliği yapıyoruz. Anadolu’dan, Samsun’dan, ilk adım kentinden tüm dünyaya, müziğin, folklorun, sanatın barış sesini eriştirmeye çalışıyoruz. Bir haftalık bir aktiflik olacak. Dün akşam Kent Alanında folklor ve müzik şovu oldu. Bu akşam yeniden Atakum’un emin bölgelerinde farklı, ülkelerin sanatçıları, folklor takımları şov yapacak. 6 Ağustos’a kadar Atakum, Samsun, iç Karadeniz’den buraya gelenler sanata doyacak. Beynelmilel bir aktiflik. Samsun bunu emin aralıklarla yapıyordu. Uzun bir zaman ara verilmişti. Bundan sonra devam edecek. Beynelmilel sanatların adresi artık Karadeniz’de Atakum olacak” dedi.

Aktiflik alayın ardından Atakum Kent Meydanı’ndaki dans ve konser ile devam etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Uluslararası dansçılardan kortej yürüyüşü

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz