Ostim Haberler, Ostim Gündem, Son dakika Ostim.
1967 senesinde minik sanayi sitesi yapı kooperatifi olarak 1.748 aza ile faaliyete başlayan OSTİM; bugün 17 ana sektör ve 139 iş kolunda faaliyet gösteren 6.200 firma ve 60.000 çalışanı ile Ankara ve Türkiye sanayisinde ehemmiyetli ve lider bir rol oynayan organize sanayi bölgesidir.

OSTİM ekosistemi özgün ve misal bir sanayi bölgesi idare modelidir. Bu ekosistem içinde faaliyet gösteren firma ve çalışanların yaşam boyu eğitimine ve mesleksel eğitimine özel umursanmaktadır. Firmaların teknoloji geliştirme, tanıtım, pazarlama, teknoloji transferi, insan kaynakları ve istihdam gibi gereksinimlerine müteveccih bütüncül ve sürdürülebilir hizmetler sağlanmaktadır.

OSTİM ekosistemi içinde yer alan tüm müessese, kuruluş ve firmalar yerli ve ulusal sanayinin büyümesi için tesirli ve misal çalışmalar yapmaktadırlar. Bu kapsamda ülkemizin ilk ve zaferli kümelenme misalleri yaşama geçirilmiştir. Korunma ve Havacılık, Medikal Sanayi, Yenilenebilir Enerji ve Etraf Teknolojileri, İş ve İnşaat Aygıtları, Raylı Erişim Sistemleri, Kauçuk Teknolojileri ve Haberleşme Teknolojileri ismi altında kurulmuş 7 ayrı küme çatısı altında suratlarca şirket toplanarak sektörlerinde ülkemizin geleceği için ortak projeler geliştirmektedirler. Değişik yandan OSTİM Vakfı, OSTİM Endüstriyel Yatırımlar Firma A.Ş., ODF Fuarcılık A.Ş., OSTİM Teknopark A.Ş., OSTİM Proje Gelişim A.Ş., OSTİM Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Merkezi A.Ş., OSTİM Gazetesi ve OSTİM Spare Parts Inc. gibi kuruluşlar bölgedeki firmaların büyümesi, rekabetçi bir yapıya kavuşması, bereketliliğini artırması, ortak ve yenilikçi projeler asıllaştırması, yurt dışına açılması ve finansman lüzumunun giderilmesi gibi emellere müteveccih ehemmiyetli çalışmalar yapmaktadırlar.

OSTİM, üniversite-sanayi işbirliğinin büyümesi ve bir hayli projenin yaşama geçirilmesi için Ankara’da bulunan üniversitelerle her zaman yakın işbirliği içinde olmuştur. OSTİM Teknik Üniversitesi’nin kurulması ile OSTİM ekosistemi içindeki en ehemmiyetli noksanlık da tamamlanmıştır. Türkiye’de bir sanayi bölgesi içinde yer alan ilk üniversite olma özelliğine sahip olan OSTİM Teknik Üniversitesi’nin, OSTİM ekosisteminin tüm birikimini en iyi biçimde değerlendirerek ülkemizde üniversite-sanayi işbirliğinin lideri ve hoş bir misali olması amaçlanmaktadır.

Son Yazılar

Gösterilecek bir içerik bulunamadı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz