Başkent’in eski Yenişehir Pazarı’na talep düştü: Kredi kartı kullanımı zincir markete yönlendiriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir Pazarı, Başkent Ankaralıların eskiden yoğun talep oluşturduğu ancak günümüzde eski canlılığını kaybetmiş pazaryerlerinden biri olmuş durumda… Pazarcı esnafı ise talepteki bu düşüşün nedenini ‘yüksek enflasyon’ ve buna bağlı olarak vatandaşın daha çok kredi kartı ile ihtiyaçlarını gidermesiyle açıklıyor.

Pazaryerinde nakit para kullanıldığını, kredi kartı kullanacak olan vatandaşın zincir marketleri tercih ettiğini belirten esnaf, “Pazar ürünleri her zaman ilk tercih olurdu. Günümüzde artık bu gitti. Ekonomik sıkıntılardan dolayı zincir marketlere yoğunluk var. Çünkü burada nakit para geçiyor. Bizler, zar zor siftah açıyoruz.” diye konuştu.

Ankara’da ‘eski Yenişehir Pazarı denilince herkes akın ederdi’ diyen ve zincir marketlerden ziyade pazaryerlerinden alışveriş yapmayı tercih ettiğini belirten vatandaş ise “Pazar ve marketler neredeyse aynı. Ancak marketler yeterince çok kazanıyor. Pazarcıya destek olmak gerekiyor. Marketlerde güç var. Fiyatlar neredeyse aynı. Ben ürünlerin tazeliğinden dolayı pazarı tercih ediyorum. Ben gerekirse burada 5 lira daha fazla öderim yine de pazaryerinden alışveriş yaparım. Esnafı desteklememiz gerekiyor. Biz gelmezsek burası yok olur.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkent’in eski Yenişehir Pazarı’na talep düştü: Kredi kartı kullanımı zincir markete yönlendiriyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz