Cumhurbaşkanı Kararı son dakika yayınlandı! Kredi ve kredi kartı borçları o tarihe kadar ertelendi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha evvelinde OHAL duyuru edilen zelzeleden etkilenen 11 şehir için kamu bankaları ve özel bankalar borçları 3 ay ertelerken şimdilerde ise Cumhurbaşkanı Kararı ile Halkbank’a borcu olan vatandaşların da borçları 6 ay daha ertelendi.

6 AY DAHA ERTELENDİ

Zelzele bölgesindeki esnafın Halkbank’a olan kredi borçları 6 ay daha ertelendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre erteleme için müracaatlar, 6 Ağustos’ta başlayıp 3 ay sürecek.

BORÇ ERTELEME ŞARTLARI

Ertelemeden faydalanacak 64 bin 191 esnafın toplam borcunun 9,5 milyar lira olduğu belirtiliyor. Zelzele bölgesindeki esnafların, uygulamadan faydalanabilmeleri için zelzeleden etkilendiklerine dair bir evrakı bankaya sunması gerekiyor.

MÜRACAAT YAPMAK GEREKİYOR

Kapsam dahilindeki esnaf ve artistin ertelemeden faydalanabilmesi için 6 Ağustos’tan itibaren 3 ay içinde bankaya yazılı olarak müracaat etmesi gerekiyor.

Ertelenen krediler sebebiyle bugün haysiyetiyle müracaat süresi sonuna kadar, borcun ertelenmesi halinde ise erteleme süresi sonuna kadar takip harekâtı başlatılmayacak.

Halkbank’ın karar kapsamında ertelenen kredilere ait kazanç kaybı meblağları, Hazine ve Maliye Bakanlığınca alakalı sene bütçelerine bu emelle koyulan tahsisattan karşılanacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Kararı son dakika yayınlandı! Kredi ve kredi kartı borçları o tarihe kadar ertelendi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz