“En düşük emekli maaşı 35 bin TL olsun” imza kampanyası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ali Paşa Şanlı, imza standında yaptığı basın açıklamasında, şunları dile getirdi:

“Artık emekliler olarak geçinemez hale geldik. Emekli maaşlarının yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz. Siyasal, ekonomik ve sosyal krizin derinleştiği bir dönemde yerel seçimler gerçekleştirdik. Bu seçim öncesinde biz emekliler olarak insanca yaşam haklarımız ve taleplerimiz için büyük bir mücadele verdik ancak tüm çağrılarımıza ve uyarılarımıza rağmen haklarımız görmezden gelindi. Bu haksızlığı kabul etmiyoruz. Seçim öncesi Tüm Emeklilerin Sendikası olarak 16 milyon emeklinin taleplerini ve haklarını sürekli dile getirdik. Hem AKP ve ortaklarına hem de diğer siyasi partilere çağrıda bulunduk. Ülkemizde yoksulluk sınırı 63 bin lirayı aşmış durumda. Açlık sınırı bile 24 bin lirayı aşmış durumda. 10 bin lira emekli maaşı, bir çocuğun ihtiyaçlarını bile karşılamaz. Bu nedenle adil bir gelir dağılımı için yeniden bir düzenleme yapılmasını savunuyoruz. Ancak tüm bu çabalarımıza rağmen, siyasi iktidar bizi duymazdan geldi ve sonuçta geldiğimiz nokta belli. Bu süreçte sokaklarda, Tüm Emeklilerin Sendikası olarak 16 milyon emeklinin taleplerini dile getirdik. Ancak siyasi iktidar ve ortakları bizi görmezden geldi ve sonuçta yerel seçimlerde sandıkta tepkimizi gösterdik.

Tüm uyarılarımıza rağmen bizleri görmezden gelen siyasi iktidar ve ortakları, yerel seçim sonuçlarını hep birlikte gördüler. Bu seçim sonuçlarını tüm siyasi partiler de gördü ve gerçekten emeklilerin haklarında, taleplerinde ne kadar haklı olduklarını sandık sonuçlarıyla gördüler. Bir kez daha uyarıyoruz ve mücadelemizi sürdüreceğimize bir kez daha kararlı olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Seçim öncesi 15 bin bildiri dağıttık, sokaklarda taleplerimizi dile getirdik. İmza standı açtık. İmza standındaki imzaları TBMM’ye ulaştıracağız. Yoksulluk sınırı 63 bin lirayı geçtiğine göre en düşük emekli maaşının 35 bin lira olmasını özellikle imzaya açtık.

İntibak yasasının tekrar çıkarılmasını istiyoruz. En düşük emekli maaşının en düşük memur maaşına endekslenerek 35 bin liraya çıkarılmasını ardından yoksulluk sınırına çıkarılması için yasal düzenleme yapılmasını istiyoruz. Emeklilerin tüm sağlık hizmetlerinden para alınmamasını, ayrıca sendikal mücadelemizin yasal güvence altına alınmasını istiyoruz. Ayrıca, tüm bu haklı taleplerimizden sadece emeklilerin değil, adaletli gelir dağılımı için bir düzenleme yapılmasını talep ediyoruz. Tüm dul, yetim ve engellilerin de bu haklara sahip olması için düzenleme yapılmasını istiyoruz. İmza standımız, bu taleplerimizi içermektedir.”

Basın açıklamasının ardından emekli edebiyat öğretmeni Ramazan Ter

zioğlu, emekliler için yazdığı bir şiiri okudu. Şiirinde emeklilerin yaşadığı zorlukları ve hak mücadelesini dile getiren Terzioğlu, duygusal bir atmosfer oluşturarak emeklilerin sesine ses katmış oldu.

Bu etkinlik, emeklilerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve hakları için mücadele etmek amacıyla düzenlenmişti. Tüm Emeklilerin Sendikası Eskişehir Şubesi, seslerini duyurmak ve haklarını savunmak için kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“En düşük emekli maaşı 35 bin TL olsun” imza kampanyası

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz