Tüketiciler en çok ayıplı maldan şikayetçi oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk çeyrek verilerine göre, tüketicilerin en fazla şikayette bulunduğu konu başlığı ayıplı mal ve hizmetler oldu. Bu dönemde gelen başvuruların yüzde 45,6’sını oluşturan ayıplı mal ve hizmetlerle ilgili şikayetler, dikkat çeken bir oranla öne çıktı. Onu yüzde 18,9’la mesafeli sözleşmeler izledi.

Ticaret Bakanlığı, tüketicilerin korunmasına yönelik hassasiyetini sürdürüyor ve denetim çalışmalarını bu doğrultuda şekillendiriyor. Aldatıcı ve yanıltıcı reklamlar, piyasa gözetimi ve denetimi, tüketici sözleşmelerinin denetimi gibi konular öncelikli olarak ele alınıyor. Özellikle mesafeli sözleşmelerin yanı sıra abonelik sözleşmeleri, bankacılık hizmetleri, ön ödemeli konut satışları gibi alanlarda denetimler yoğunlaşıyor.

Geçen yıl ve bu yılın ilk üç ayında yapılan denetimler sonucunda yaklaşık 171 milyon lira idari para cezası uygulanırken, özellikle aldatıcı ve yanıltıcı reklamlara karşı kesilen cezalar dikkat çekiyor. Geçen yıl 114 milyon lira olan ceza miktarı, bu yılın ilk çeyreğinde 65 milyon liraya yükseldi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tüketiciler en çok ayıplı maldan şikayetçi oldu

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz