Musluktaki kalıplaşmış kireçten eser kalmayacak: Yalnızca bir miktar sürmek yetiyormuş. Musluktaki kireç nasıl temizlenir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Musluklarda meydana gelen kireç genellikle suyun içindeki kalsiyum ve magnezyumun çökelmesinden kaynaklanır.

Musluklarda biriken kireçler zaman içerisinde taşlaşır ve kalıplaşır. Bu kireç ise musluktan akan suyun akışını azaltır ve musluğun performansını düşürür.

Kireçlenmiş musluğu temizlemek için birtakım kimyasal ürünler mevcuttur. Ancak her evde bulunan bu 2 doğal malzeme, muslukta kalıplaşmış tüm kireci anında söküp atıyor.

İşte musluktaki kireci temizleyen en etkili yöntem…

Musluklardaki kireç lekeleri, sert suyun neden olduğu mineral birikintilerinden kaynaklanır ve temizlenmesi zor olabilir.

Ancak evde kolayca bulunabilecek doğal temizleyiciler olan karbonat ve sirke, bu tür kireç lekelerini etkili bir şekilde temizlemek için mükemmel bir çözüm sunar.

Karbonat ve sirke kombinasyonu, kimyasal tepkimeler yoluyla kireci çözerek musluklardaki kireç lekelerini temizlemekte oldukça etkili bir doğal yöntemdir.

Karbonat, hafif aşındırıcı bir madde olarak çalışır ve yüzeydeki kireçle fiziksel olarak etkileşime girer.

Karbonat kireçle temas ettiğinde, kireçteki mineralleri parçalamaya yardımcı olur. Diğer yandan sirke, asidik özellikleri sayesinde mineral birikintilerini kimyasal olarak çözer.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Musluktaki kalıplaşmış kireçten eser kalmayacak: Yalnızca bir miktar sürmek yetiyormuş. Musluktaki kireç nasıl temizlenir?

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz