AKP’nin yerel seçim stratejisi belli oldu: ‘Sınırsız vaat sıralayacak’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muhalefetteki belediyelerin hedef alınacağını belirten Babacan, yazısında, “Yeniden yosunu işlemiyle, Türkiye’nin neredeyse tamamında olan AKP belediyeciliğinin beceriksizleri değil, başta 11 büyük şehir olmak üzere CHP’deki belediyelerin noksanlığı konuşulacak. Natürel ki İstanbul ilk hedef” dedi.

Babacan, şunları kaydoldu:

“Misalin, Ekrem İmamoğlu için ‘Kenti için değil, kendi için çalışan başkan’ imajı çizilmeye çalışılacak. Sonra hedefte İzmir ve Ankara var. İzmir için ‘Son 20 senede kentte hiçbir şey değişmedi, bu kere yeni olanı deneyin’ kampanyası hazırlanılıyor. Ankara için, ‘Toplama belediyecilik’ ifadesi kullanılıyor. Başka Bir Deyişle yapılan tüm çalışmalar görmezden gelinecek, iktidar tarafından yapılan yasaklamalardan hiç laf edilmeyecek ve bu üç kent için kampanya savaşı açılacak.

Ayrıca yerel tercihler sürecinde yeni taahhütler ve yeni kutular açılarak ‘sanal bir gündem’ oluşturulacak. Genel tercihlerde yarım vazgeçilen ne taahhüt varsa listeleniyor….Gelelim hayaller ile hakikatler arasındaki farka. En ehemmiyetlisi, iktidar partisi üç büyük şehir için aday bulma sancısı yaşıyor. Ortaya atılan adların hiçbiri yapılan anketlerde seçmen tarafından karşılık bulmuyor. ‘İddialı, hoşlanılan ve güçlü’ bir aday bulma güçlüğü çekiliyor. Tüm yanlış adımlara ve CHP içindeki krize karşın Ekrem İmamoğlu’nun ‘kolay lokma’ olmayacağı kabul ediliyor.”

Tamamını okumak için tıklayın

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AKP’nin yerel seçim stratejisi belli oldu: ‘Sınırsız vaat sıralayacak’

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz