Bakan Hakan Fidan’dan Avrupa mesajı: “Türkiyesiz bir Avrupa Birliği küresel bir aktör olamaz”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelişmelerin ele alındığı, küresel eğilimlerin değerlendirildiği, güncel sınama ve fırsatların görüşüldüğü Büyükelçiler Konferansı’nın bu yılki teması “Türkiye Yüzyılı’nda Dış Politikamız” olarak belirlendi.

14. Büyükelçiler Konferansı kapsamında büyükelçiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş tarafından kabul edilecek.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 14. Büyükelçiler Konferansı’nın açılışında konuştu. Bakan Fidan, dış politikaya ilişkin kritik mesajlar verdi.

Tahıl Koridoru Anlaşması için çabalarının süreceklerini belirten Fidan, küresel krizlere ve iklim değişikliğine ilişkin de hükümetin tavrını aktardı.

Bakan Fidan’ın konuşmasında dikkat çeken konulardan birisi de Avrupa Birliği’ne yönelik mesajıydı. Fidan, “AB ile gümrük birliği çabalarımızı yoğunlaştıracağız. Türkiye’siz bir Avrupa Birliği’nin gerçek manada küresel bir aktör olamayacağını bir kez daha buradan vurgulamak istiyoruz” dedi.

Dışişleri Bakanı Fidan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Vizyonumuz Türkiye Yüzyılı’nda Türkiye’yi sistem kurucu ülkelerden biri haline getirmektir. Biz küresel adaletsizliği ortadan kaldıran, barış ve istikrar üreten insanlığı kucaklayıcı olmak için diğer ülkelerle birlikte çalışmaktayız.

Bu adımlarımızı hayat geçiren 4 temel strateji doğrultusunda hareket etmekteyiz. Bölgemizde güvenlik, huzur ve istikrara en büyük tehdit terör örgütleri ve diğer vekil örgütlerdir. Tüm kurumlarımızla terör örgütlerine ve arkalarındaki güçlere, ülkemizde ve bölgemizde göz açtırmayacağız, alan da bırakmayacağız, nefes de aldırmayacağız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Hakan Fidan’dan Avrupa mesajı: “Türkiyesiz bir Avrupa Birliği küresel bir aktör olamaz”

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz