CHP’den Akbelen için olağanüstü toplantı çağrısı – Ceren Bayar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akbelen’deki ağaç kesimine karşı Meclis’i inanılmaz buluşmaya çağırmaya hazırlanan CHP, öteki muhalefet partileriyle temaslarına başladı. Meclis’teki öteki muhalefet partileriyle uzlaşma sağlanırsa Meclis’in önümüzdeki hafta inanılmaz buluşmaya çağrılması bekleniyor.

ANKARA – Muğla’nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı’nda, maden sahası için ağaç kesimine karşı protestolar sürerken Cumhuriyet Millet Partisi CHP, mevzuyu Meclis gündemine taşımak için harekete geçti.

Tüm muhalefet partilerinin uzlaşmasıyla ve partimiz listelerinden seçilen milletvekillerinin imzalarıyla Meclis Genel Kurulu’nu Akbelen’de yaşanan kırım ve etraf gündemiyle inanılmaz buluşmaya çağırmaya karar verdik.Müracaatımızı yarın yapacağız.

Meclis Başkanı’nın pozitif yanıt vermesi halinde inanılmaz buluşmanın yapılabilmesi için zorunlu olan buluşma yeter rakamına başka bir deyişle 200 milletvekiline erişmek gerekiyor.

Özel, “Tüm muhalefet partilerinin uzlaşmasıyla ve partimiz listelerinden seçilen milletvekillerinin imzalarıyla Meclis Genel Kurulu’nu Akbelen’de yaşanan kırım ve etraf gündemiyle inanılmaz buluşmaya çağırmaya karar verdik. Müracaatımızı yarın yapacağız” dedi. 

Meclis’in inanılmaz olarak bir araya gelebilmesi için beşte bir çoğunluğa denk gelen 120 milletvekilinin imzası ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nın inanılmaz buluşma çağrısına pozitif yanıt vermesi gerekiyor.

Twitter hesabından açıklama yapan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, tam muhalefet partileri arasında uzlaşma sağlandığını belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’den Akbelen için olağanüstü toplantı çağrısı – Ceren Bayar

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz