Çiçeği burnunda belediye başkanı Lal Denizli: Çeşme’ye kadın eli değecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Törene, CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğulları, Çeşme Kadın Kolları Başkanı Şeniz İridere, Gençlik Kolları Başkanı Simge Dura, ilçe seçim kurulu üyeleri, çok sayıda partili ve yurttaş da katıldı.

Törende konuşan önceki dönem Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, şunları söyledi:

“Pırıl pırıl bir bahar gününde, sizin ışıl ışıl yüzlerinizle bir kez daha buluşmak çok güzel. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının ilk seçiminde ülkemizin dört bir köşesinde Mustafa Kemal’in ışığı yeniden güneş gibi doğdu. 31 Mart akşamı umutlarımız çiçek açtı. Ciğerlerimize gökyüzü doldu. Yurdumuza çöken o kör karanlığın yırtıldığını hissettik. Yarınlara yine, yeniden, inançla ve umutla bakmaya başladık. Bugünün geleceğine, inancımızı bin an bile yitirmemiştir. Sizinle birlikte yan yana omuz omuza bu inançla çalıştık. Her zaman, her fırsatta söyledim. Çeşme benim ailem, Çeşme benim yuvam. Ekip arkadaşlarım, meclis üyelerim, Çeşme Belediyesi’nin tüm emekçileriyle, büyük Çeşme ailem için 7/24 emek vermenin gururunu, ömrüm boyunca göğsümde bir madalya gibi taşıyacağım ve bugün huzurunuzda görevimi partimizin genç bir neferine, çağdaş bir Cumhuriyet kadınına, Çeşme’nin ilk kadın belediye başkanına teslim ediyorum. Kardeşim, yeni başkanımız Lal Denizli’nin sizler için tüm gücüyle çalışacağına Kemalist devrimlerin ışığında, Çeşme’mizi daha da ileriye taşıyacağına yürekten inanıyorum. Ne zaman ne konuda olursa, yanı başınızda olmaya, iyi günde, kötü günde, büyük Çeşme ailemle omuz omuza yürümeye devam edeceğim.“

Oran, “Büyük bir gururla ve onurla teslim ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diyerek belediye başkanlığı mührünü Denizli’ye teslim etti.

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli ise M. Ekrem Oran başta olmak üzere daha önce görev yapmış tüm belediye başkanlarına teşekkür ederek şunları söyledi:

“Onlar bizlere bir Çeşme taşıdılar. Şimdi bizlere düşen görev koyulan herkes taşın üstüne daha da fazlasını ekleyerek Çeşme’yi güzel günlerde buluşturmak. Bugün mazbatamı alırken duygusaldım. Duygusallığımın birinci sebebi zor ve yorucu bir yoldan gelmiş olmamdı. Kolay olmadı. İnsanlar bazen verilen görevlerin tepeden inme veya işte bir şekilde torpille olduğunu düşünüyor ama benim hikayem öyle değil, öyle olmadı. Gerçekten her bir anında çalışarak, asla vazgeçmeyerek, en umutsuz günlerde dahi yürümeye devam ederek bugün burada bulunuyorum.”

Denizli, “Çeşme’yi katılımcı demokrasi yönünde halka dokunan halkın ihtiyaçlarını karşılayan bir yönetim anlayışı için en iyi dönem bekliyor. Kendi adıma bunu söyleyebilirim. Çeşme’ye kadın eli değecek ama Çeşme’ye bir kadının eli değerken arkasında sizler başta olmak üzere kıymetli belediye emekçilerimiz başta olmak üzere güzel yürekli birçok insan olacak. Biz de bu nedenle yıllardır benim yaşadığım gibi diğer partili yol arkadaşlarımın yaşadığı gibi şunu yapmayacağız. Belki bütün bu krediler bana yazılacak ama hiçbiri benim eserim olmayacak. Bizim eserimiz olacak. Bunu hiçbir zaman unutmayın” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çiçeği burnunda belediye başkanı Lal Denizli: Çeşme’ye kadın eli değecek

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz