Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Demirer isitfa etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meral Akşener’in 6’lı masayı dağıtmasından sonra partide başlayan düşüş yerel seçimde dip yaptı. Art arda gelen istifalar ve yerel seçimde iş birliğini reddeden Akşener, başarısızlığın sorumlusu olarak 27 Nisan’da olağanüstü kurultay kararı aldı ve aday olmayacağını açıkladı.

Bu açıklamadan sonra çok sayıda isim partiden istifa etti. Son istifa ise İYİ Parti Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan. Prof. Dr. Taner Demirer’den geldi.

Prof. Dr. Demirer, sosyal medya hesabı X’ten yaptığı duyuruda şunları ifade etti:

“İYİ’ler ve cesurlar hareketinin yiğit neferleri, değerli İYİ Parti’li kardeşlerim,

Bildiğiniz üzere partimizde önce Toplumsal Politikalar başkan yardımcısı görevinde bulundum takiben olağan kongremizde GİK üyesi seçildim. Genel Başkanımız tarafından Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak başkanlık divanında görevlendirildim. Hem partimde hem de seçim bölgem Yozgat’ta partim için canla başla çalıştım. İYİ Partide görev yaptığım sürece Anadolu’nun her köşesinden İYİler ve cesurlar hareketinin temiz kalpli, vatansever yiğit neferleri ile tanıştım. Birçok yeni arkadaşlar edindim. Siyaset adına çok şey öğrenmemin yanı sıra önemli tecrübeler de edindim.”

“Genel seçimde Yozgat’ta yapılan ve delegelerimizin yüzde 75’inin katıldığı temayül yoklamasında oyların yüzde 70’ini alarak açık ara birinci çıkmama rağmen aday yapılmadım ve büyük haksızlığa uğradım ancak delegelerimizin bana bahşettiği bu güvenden ötürü gurur duydum. Takiben Genel Başkanımız Yozgat mitinginde her ne kadar olası kabinenin sağlık bakanı olarak benim elimi kaldırsa da bu süreç maalesef istenildiği gibi sonuçlanmadı.”

“CHP Genel Başkanı Sn. Özgür Özel ve kurmayları tarafından yerel seçim öncesi getirilen işbirliği teklifini GİK toplantımızda destekledim ve canla başla ‘iş birliğine evet’i savundum, ancak azınlıkta kaldım. Maalesef partimizin çoğu GİK üyeleri tarihi öneme haiz o toplantıda günümüz siyasetinin önemli bir düsturu olan “kazan-kazan” stratejisini göz ardı ettiler. Hür ve müstakil girdiğimiz yerel seçimde aldığımız sonuç hem partimizin yetkili kurullarının hem de teşkilatlarımızın beklentisinin çok altında kaldı. Yerel seçim sonrası Genel Başkanımızın olağanüstü kurultay kararı alması ve kurultayda aday olmayacağını açıklaması kendi takdiri olmakla birlikte ne yazık ki partimiz için önemli bir kırılma noktası olmuştur.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Demirer isitfa etti

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz