İmamoğlu: Toplum CHP’de liderin değişmesini istiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İmamoğlu, “Cemiyet, CHP’de lider ve idaresinin değişmesini, bu metamorfozun hem kuşak hem vizyon dingilinde olmasını istiyor. Cemiyetin gereksinimlerine uygun net bir vizyon ve siyasetler tanımlanmasını, içerici bir demokrasi ve laiklik kavrayışının üretilmesini bekliyor” ifadelerini kullandı.

 İmamoğlu, Twitter’dan paylaştığı ileti şöyle:

“4 Temmuz’da “CHP’de başkalaşım, Türkiye’de başkalaşım, İktidar için başkalaşım” mevzusunda yurttaşlarımızın görüş ve tekliflerini almak için http://iktidaricindegisim.org ismiyle bir web sitesi oluşturduk. Çağrımıza uyarak Türkiye coğrafyasının her köşesinden ve 6 kıtadan “İktidar İçin Başkalaşım” sayfamızı 1 milyondan fazla yurttaşımız ziyaret etti ve 100 binden fazla yurttaşımız başkalaşım ile alakalı görüş ve tekliflerini iletti.

Siyaset bilimi, sosyoloji ve irtibat uzmanlarından oluşan bir kurul yurttaşlarımızın görüş ve tekliflerini; yaş, cinsiyet ve coğrafi lokasyon kırılımları ile araştırdı. İrtibat uzmanları NLP usulü ile duygu tahlili yaptı, semantik arama vasıtayı ile mikro seviyede de incelemeler hakikatleştirdi. 

Bu çağrımıza destek olan ve katkı sunan herkese çok TEŞEKKÜR EDERİM. Gelen teklifler ve yorumlar şu mevzularda apaçıklaştı:

Cemiyet, CHP’de lider ve idaresinin değişmesini, bu metamorfozun hem kuşak hem vizyon dingilinde olmasını istiyor. Cemiyetin gereksinimlerine uygun net bir vizyon ve siyasetler tanımlanmasını, içerici bir demokrasi ve laiklik kavrayışının üretilmesini bekliyor.

Tabanla irtibatların kuvvetlenmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun oluşturulmasını bekliyor.

Başkalaşım ve yeniliği kucaklayan, yeni bir parti yapısı görmek istiyor.

Gençlerin alakasını sürükleyecek yapıların teşvik edilmesini, gençlerin kuvvetlendirilmesini, arz ediyor.

İletişimi kuvvetlendirmemizi, başkalaşım vizyonumuzu dinlemek istiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İmamoğlu: Toplum CHP’de liderin değişmesini istiyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz