İYİ Partili Buğra Kavuncu’dan olağanüstü kurultay öncesinde dikkat çeken mesajlar: ‘Bir yol haritası belirleyeceğiz’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akşener’in aday olmayacağını açıklamasının ardından İYİ Partili kurmaylar genel başkanlık yarışında adaylıklarını açıkladı. İYİ Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu da nasıl bir yol haritası izleyeceğine dair sosyal medyadan bir mesaj yayınladı.

Kavuncu, mesajında “Güzel ülkemizin partimizin varlığına ihtiyacı var. Bu şuurla hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kavuncu “Partimin bu süreci en güçlü şekilde atlatması için mücadeleye devam edeceğim” dediği açıklamasının tamamında şunları kaydetti:

“Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in 27 Nisan’da yapılacak olağanüstü kongrede aday olmayacağını açıklamasını saygıyla karşılıyorum. Kurucu genel başkanımıza yapacağımız en büyük teşekkür, vereceğimiz en büyük hediye, partimizi güçlendirerek kalıcı hale getirmek ve bu vasıtayla millete hizmeti önceliklendirerek onu gururlandırmaktır.

Partimin bu süreci en güçlü şekilde atlatması için mücadeleye devam edeceğim. Bunu hem partimize emek veren on binlerce teşkilat mensubumuza karşı görev hem de 14 Mayıs 2023’de genel seçimlerinde bize oy veren seçmene karşı bir sorumluluk olarak görüyorum.

Türkiye’de, son 25 yıldır kurulmuş ve bu ölçüde başarı sağlamış başka bir siyasi parti yoktur. Kurumlar, ancak kendileri için fedakârca çalışan, kurumun menfaatini ön planda tutan mensuplarıyla ayakta kalırlar. Bu sayı ne kadar fazlaysa, kurum o kadar güçlü olur.

İYİ Parti iktidar olmak için kurulmuş bir partidir. Dolayısıyla kapsayıcı ve kucaklayıcı olmak zorundadır. Marjinal yaklaşımlar, katı ve bağnaz ideolojik söylemler bizi bu hedefe götürmeyecektir. Zira bu alanda, Türk siyasetinde bir boşluk olduğunu düşünmüyorum.

Son yerel seçimlerde de seçmen iki büyük parti arasında tercihte bulunmuş, bunun dışında kalan sayıca ufak bir orana sahip seçmen, ideolojik yönü ağır basan partileri seçmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İYİ Partili Buğra Kavuncu’dan olağanüstü kurultay öncesinde dikkat çeken mesajlar: ‘Bir yol haritası belirleyeceğiz’

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz