RTÜK üyesi Tuncay Keser’den “RTÜK seçim yasağı deldi” iddiası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanal ayrıca, 30 Mart günü seçim yasakları ilan edildikten bir saat sonra Mehmet Hilmi Güler’in reklam filmini ekranlara getirdi.

RTÜK’ün CHP’den seçilen üyesi Tuncay Keser, TRT Haber’in seçim yasaklarını ihlal etmesine tepki gösterdi. Keser, “Seçim döneminde sadece iktidarın adaylarını ekrana taşıyan TRT Haber, seçim gününü de boş geçmeyerek seçim yasaklarını çiğnemiş ve iktidar propagandası yapmıştır” dedi.

“TRT’nin seçim yayınları tanıtım amaçlı olmaktan çok propaganda niteliği taşıyor. 31 Mart Pazar günü birçok kez yayınlanan yaklaşık 20 saniyelik tanıtım filminde iktidarın Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir adayları, AK Parti’nin seçim mitingleri yer alıyor. Bunun yayın tanıtımı değil, propaganda olduğu açıktır” şeklinde konuşan Keser, TRT Haber’in seçim gününde bile taraf olmaktan kaçınmadığını ifade etti.

TRT Haber’de seçim günü Erdoğan, Bahçeli, Kurum, Dağ ve Altınok’un oy kullanma yerlerinde canlı yayın yapılırken, CHP’nin adaylarının oy kullandığı bölgelerde canlı yayın yapılmadığına dikkat çekti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
RTÜK üyesi Tuncay Keser’den “RTÜK seçim yasağı deldi” iddiası

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz