AirPods teknolojiyi şahlandıracak: Beyin dalgalarını okuyabilecekler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Beyin dalgalarını okuyabilen AirPods modelleri, gelecekteki teknoloji trendlerine doğrultu vererek, kullanıcıların yaşamını daha da basitleştirecek gibi görünüyor. Ancak, böyle bir teknolojinin kullanımıyla alakalı da bazı güvenlik ve saklılık mevzuları gündeme gelebilir. Bu sebeple, Apple’ın bu mevzudaki çalışmalarını ne biçimde ilerleteceği ve kullanıcı bilgilerini nasıl gözeteceği ehemmiyetli bir sual işareti olarak duruyor. Yeniden de, teknolojinin ilerlemesiyle beraber, insan-makine etkileşimi daha da ileri seviyelere taşınacak gibi görünüyor. Beyin dalgalarını okuyabilen bir aygıtın gerçekten nasıl çalışacağı ve kullanıcılara nasıl bir tecrübe sunacağı oldukça merak uyandırıcı. Bu teknolojinin gelecekte yaşamımızın bir parçası haline gelmesi, teknoloji dünyasında ehemmiyetli bir adım olacak. Apple’ın bu alandaki çalışmalarını yakından takip etmek ve gelecek yarıyılda ne gibi yeniliklerle karşımıza çıkacağını görmek için coşkuyla beklemek gerekecek. İşte detaylar…

Bu yenilikçi özellik, kullanıcıların sesli komutlar vermeden, yalnızca düşünerek aygıtı hakimiyet edebilmelerine imkân sağlayacak. Ancak, teknolojinin bütün anlamıyla ne zaman kullanıma sunulacağı ve nasıl çalışacağı mevzusunda henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. Apple’ın bu yeni tescilinin teknoloji dünyasında coşku yarattığı kesin. Kullanıcıların merakla gelecek açıklamaları ve aygıtın piyasaya sürülme tarihini beklemesi gerekecek.

Apple, gelecekteki AirPods modelleri için yeni bir tescil geliştirdi. Bu tescil sayesinde AirPods, kullanıcının beyin dalgalarını okuyabilecek. Bu teknoloji, beyin dalgalarını idrak ederek kullanıcının düşüncelerine ve isteklerine yanıt verecek biçimde çalışacak. Ayrıntılı bilgiler henüz açıklanmamış olsa da, bu teknolojinin kullanıcı tecrübesini büyük miktarda geliştireceği ve AirPods’u daha da kullanıcı arkadaşı hale getireceği düşünülüyor. 

Apple, Temmuz ayında verdiği yeni tescille, AirPods kulaklık serisine ekstra sağlık izleme özellikleri ilave etmeyi düşündüğünü gösteriyor. Bu tescile göre, kulakiçi kulaklıkların her tarafına bölmüş ufak elektrotlar aracılığıyla muhtelif biyosinyalleri okuyabilecekler. Bu sayede gelecekte çıkacak AirPods’lar, beyin dalgalarını okuyabilecek ve kullanıcının düşüncelerine göre harekât yapabilecekler. İşte öbür ayrıntılar…

Apple’ın bu tescili, sağlık alanında daha ileri gitmek istediğini gösteriyor. Giyilebilir elektronik aygıtlar aracılığıyla ölçülen biyosinyaller arasında elektroensefalografi EEG, elektromiyografi EMG, elektrookülografi EOG ve elektrokardiyogram EKG gibi değişik cinsler yer alıyor.

Bu yeni teknoloji sayesinde kullanıcılar, AirPods kulaklıkları aracılığıyla beyin dalgaları gibi biyosinyallerini ölçebilecekler. Bu, aygıtların kullanıcıların akılsal gidişatlarını kavramalarını ve buna göre harekât yapmalarını sağlayacak bir adım olarak görünüyor. Bu biçimde, kullanıcılar sesli komutlar vermeden, yalnızca düşünceleriyle aygıtları hakimiyet edebilecekler.

Ancak, böyle bir teknoloji kullanımıyla alakalı bazı güvenlik ve saklılık evhamları da doğabilir. Bu cins duygu ve düşüncelerin özel ve duyarlı bilgileri kapsadığı düşünüldüğünde, Apple’ın bu mevzuda ne gibi temkinler alacağı merak mevzusu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AirPods teknolojiyi şahlandıracak: Beyin dalgalarını okuyabilecekler

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz