Antalya’ya yeni bir soluk: Demiryolu ulaşımı projesi hayata geçiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Planlanan proje kapsamında, Antalya ile Eskişehir arasına yeni bir yüksek hızlı tren hattı inşa edilecek. Bu sayede İstanbul ile Antalya arasındaki seyahat süresi 4 saat 45 dakikaya kadar düşürülecek. Aynı zamanda, Antalya’yı Eskişehir’e bağlayacak olan bu hat, Ankara ve İstanbul ile İzmir arasındaki tren hatları projesinin bir parçası olacak. Tüm bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, İstanbul ile Antalya arasındaki mesafe daha da kısalacak.

Uraloğlu’nun açıklamalarına göre, Antalya’nın hızlı demiryolu ağına entegrasyonunu sağlamak amacıyla çeşitli projeler geliştirildi. Bu kapsamda, Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta/Burdur-Antalya ve Kayseri-Aksaray-Konya-Seydişehir-Antalya kesimlerinde 200 km/sa hızında demiryolu projeleri planlandı ve etüt proje çalışmaları tamamlandı.

Antalya’nın demiryolu projesi, Osmanlı dönemine kadar uzanan köklü bir geçmişe sahip. 1933 yılında çıkarılan kanun ve ayrılan ödenekle birlikte projenin en önemli adımlarından biri atılmıştı. Ancak, proje Burdur’a kadar olan kısmı tamamlanmasına rağmen, savaş nedeniyle yarıda kalmıştı. Bugünün duyurusuyla birlikte, bu tarihi projenin hayata geçirileceği umut verici bir döneme giriliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Antalya’ya yeni bir soluk: Demiryolu ulaşımı projesi hayata geçiyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz