Elektrikli otomobillerde şarj sorunu böyle çözülecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de 2,3 milyon elektrikli taşıt bulunuyor. Buna karşılık DC süratli şarj istasyonu rakamı ise yalnızca 32 bin. Bir başka deyişle, her 72 taşıt için 1 adet DC süratli şarj sistemi kullanılır. 2030 senesine gelinmesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletlerinde elektrikli araba rakamının 30 milyonu geçeceği hipotezler arasında yer aldı.

Elektrikli taşıtların gelecek zaman içerisinde daha çok yerde bulunurken 7 araba işletmeyi ise günümüzde eforlarını birleştirme kararı aldı. 2023 seneyi bitmeden 30 bin DC süratli şarj istasyonu kurması amaçlandı. Yüzde 100 oranında yenilenebilir enerji ile çalışmaların yapılacağı belirtildi. Firmalar böylece elektrikli taşıtların CO2 emisyonunu reel anlamda sıfıra düşmek kastediliyor. 

Kuzey Amerika’da şehirler ve otobanlarda yeni bir “yüksek güçlü” şarj aygıtı ağı sunmak için eforlarını birleştirdiklerini duyurdu. 7 dev araba işletmeyi, şarj aygıtları ağını süratli olarak uygularken ortalık neticesinde ortaya çıkacak olan şarj ağı sisteminin her markadan elektrikli araba desteklemesi amaçlandı.

Trafikte sık sık tesadüfülmeye başlanan elektrikli araba rakamı gün geçtikçe çoğalış gösterirken şarj meseleyi ise kullanıcıların dikkatine sürüklüyor. Şarj istasyonları mevzusuna elektrik araba üreticileri ise ehemmiyetli çalışmaları devam ettiriyor. 7 araba üreticisinden eforları birleştirecek atak geldi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Elektrikli otomobillerde şarj sorunu böyle çözülecek

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz