Google Asistan’a yapay zeka geliyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sızdırılan e-postaya göre Asistan’ın yapay akıl dopingi, Google’ın ChatGPT rakibi sohbet boyu Bard’a hayat veren “LLM” adlı dil modeli ile sağlanacak. Edinilen bilgilere göre yapay akıl takviyeli Google Asistan, mobilden başlayarak tüm kullanıcılara erişecek. Şunu da belirtelim, Google personeli bu mutasyon için çoktan çalışmaya başladı. Ancak çalışmaların ne zaman bitirileceği, kullanıcıların ne zaman yapay akıl takviyeli Asistan’ı kullanmaya başlayacakları şimdilik bilmece. Öte yandan; yapay akıl takviyeli Google Asistan’ın neler sunacağı da şimdilik belirli değil.

Google’ın çalışanlarına yolladığı bir e-posta ifşa oldu. Mevzubahisi e-posta, Google’ın senelerdir aramızda olan “Asistan” hizmetinin yakın bir gelecekte yapay akıl dopingi alacağını gözler önüne serdi. Hatta Google, bunu yaparken Google Asistan için çalışan bazı personeller ile de yollarını ayırdı. Çünkü yapay akıl, bazı personellere dinlenen gereksinimi ortadan kaldırmıştı.

Yapay akıl odaklı teknolojiler her geçen gün azıcık daha fazla yayılıyor. Üstelik artık yalnızca müesseseseller değil, fertsel kullanıcılar olarak bizler de yapay akıl odaklı teknolojileri kullanmaya başladık. Ancak daha başlangıç safhasında olduğumuzu söylemek gerek. Gelen son haberler, Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Google’ın son kullanıcı için yeni tasarılarını gözler önüne seriyor.

The Verge, sızdırılan e-postayı doğrulatmak için Google’a erişti. Jennifer Rodstrom adlı bir lafçı, mevzuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı: Her ay surat milyonlarca insan Asistan’ı kullanıyor ve onlara yüksek nitelikli tecrübeler sunmaya kararlıyız. LLM’nin Asistan’ı kuvvetlendirmemize ve onu daha da iyi hale getirmemize nasıl destekçi olabileceğini keşfetmekten coşku dinliyoruz… Yapılan bu açıklama, sızdırılan e-postayı doğrular kalitede.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Google Asistan’a yapay zeka geliyor!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz