Google Play Store’dan yeni karar: O uygulamaları daha fazla gösterecekler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google, Ağustos sonundan itibaren “iyi ebatlandırılan, sinemaskopa alınmayan [siyah kenar boşlukları vb] ve hem dikey hem de yatay manipülasyonları destekleyen” uygulamaların görünürlüğünü artıracak. Bir telefonun bu kriterleri karşılayıp karşılamadığı artık Google Play’in “Editörlerin Tercihi Uygulamaları”nın ve belli uygulamaları öne çıkaran öbür Play Store özelliklerinin bir parçası olarak görülüyor.

Ayrıca Google, form etmenine özgü ekran görüntülerini kullanan yeni “içerik iletme şekillerine” sahip olacağını söylüyor, bu sebeple bir uygulamaya baktığınızda, dikey modda ve yatay modda nasıl görüneceğini gerçekten görebilirsiniz.

“Büyük ekranlarda parlayan yüksek nitelikli uygulamaları tanıtmak için Play’de niteliği artırmak emeliyle birkaç sıralama farklılığı yaptık. Büyük ekran uygulama niteliği talimatlarımıza uyan uygulamalar ve oyunlar artık aramada ve Uygulamalar ve Oyunlar Ana Sayfasında daha üst sıralarda yer alacak.”

Google, Google Play’de Android tabletlerde ve dayanabilir aygıtlarda tatmin edici bir bütün ekran dayanağı sunan uygulamaları öne çıkarmaya ve sunmayanları “utandırmaya” başlıyor. Firma, geliştiricileri işletim sistemi için daha büyük ekranları desteklemeye ikna etmek emeliyle dün bir blog gönderisinde farklılıkları duyurdu.

Mağaza, uygulamalar büyük ekranlı telefonlarda düzgün çalışmadığında da ihtarlar göstermeye başlayacak. İlk başta, bu ihtarlar “teknik nitelik”, başka bir deyişle uygulamaların çökmesi veya düşük performans göstermesi ile alakalı olacak ancak Google lafçısı Nia Carter, firmanın “uygulamalar büyük ekranlar için optimize edilmediğinde kullanıcıları bilgilendirmek için başka yollar üzerinde çalıştığını” söylüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Google Play Store’dan yeni karar: O uygulamaları daha fazla gösterecekler

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz