Instagram yapay zekayla oluşturulmuş görselleri etiketleyecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde; Google, Meta ve Open AI gibi işletmelerin Amerika Birleşik Devletleri hükümeti ile yaptığı bir görüşmeden bahsetmiştik. Biden yönetimi, firmalardan suni zihnin tehlikelerini yasaklamak ismine çalışmalarını istemiş, firmalar da bu arzı kabul etmişlerdi. O gün, “rastgele bir içeriğin suni zihin tarafından oluşturulduğunun anlaşılması için yeni bir filigran sistemi” uygulamasının da kabul edildiğini söylemiştik. İşte bugün ortaya çıkan özellik, Biden idaresine verilen lafların bir parçası.

Meta’nın kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile test ettiği bilinen yeni özellik, bir gönderiye “suni zihin tarafından üretildi” biçiminde bir bilgilendirme metni ilave edecek. Kullanıcı, bu metin sayesinde reel bir görüntü ile suni zihin tarafından oluşturulan veya tertip edilen bir görüntü arasında ayrım yapabilecek. Burada şöyle bir meçhul mevzubahisi. Suni zihin tespit etme özelliğinin yalnızca Meta AI’den mi ibaret olacağı yoksa misalin DALL-E tarafından oluşturulan görsellerin de mi tespit edileceği net değil.

Sosyal medya devi Meta’nın Instagram için yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bağımsız geliştirici Alessandro Paluzzi’nin sarihe çıkarttığı bu yeni özellik, Meta AI aracılığıyla oluşturulan içeriklere, kaldırılamayan bir yafta getirmeyi hedefliyor. Instagram’daki kullanıcılar, bir görselin suni zihin aracılığıyla oluşturulduğunu bu yafta ile basitçe kavrayabilecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Instagram yapay zekayla oluşturulmuş görselleri etiketleyecek

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz