Microsoft, Windows 11’deki gizli özellikleri etkinleştiren yazılımı hatayla herkese yayınladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aslına bakacak olursak Windows 11 için etkinleştirilmemiş olan özellikler, geçmişte üçüncü taraf bir yazılım olan “ViveTool” aracılığıyla kullanılabiliyordu. Kullanıcılar, bu yazılımı kullanarak yeni özellikleri keşfetmenin yanı sıra, düzenlemeler de yapabiliyorlardı. İşte StagingTool’un da tam olarak aynı amaca hizmet ettiği anlaşıldı. Yazılımdan anlayan Windows meraklıları, daha çok bir komut satırı uygulamasına benzeyen StagingTool ile Windows 11’deki tüm gizli özelliklere anında ulaşabilecekler.

ViveTool, uzun zamandır kullanımda olan bir yazılım ve Microsoft da bu yazılımın varlığından haberdardı. Hatta Windows Insider bölümünün lideri Amanda Langowski, geçmişte yaptığı bir açıklamada “Daha teknik Insider’larımızdan bazılarının, test aşamasındaki yapılarda bazı özelliklerin kasıtlı olarak devre dışı bırakıldığını keşfettiklerini de biliyoruz.” ifadelerini kullanmıştı. Bu durum, Microsoft StagingTool’un aslında bilinçli bir şekilde yayınlanmış olabileceğini düşündürüyor.

Microsoft StagingTool işte böyle görünüyor:

*StagingTool’un ekran görüntüsü.

Microsoft StagingTool’un yanlışlıkla yayınlanması ile Windows 11 ile ilgili yeni bir dönem başlamış olabilir. Öyle ki geliştiriciler, bu araç sayesinde Windows 11 ile ilgili daha fazla gizli özelliği ortaya çıkarabilirler. Ancak Microsoft, böyle bir şey yaşanmaması için Windows 11 test sürümlerinde gizli özellik tutmayabilir. Eğer ikinci seçenek gerçek olursa, Windows 11 özellikleri önceden keşfetme olasılığımız ortadan kalkacaktır. Neler yaşanacağını hep birlikte göreceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Microsoft, Windows 11’deki gizli özellikleri etkinleştiren yazılımı hatayla herkese yayınladı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz