1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Twitter’ın neden isim değiştirdiği belli oldu

Twitter’ın neden isim değiştirdiği belli oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın liderliğindeki X, Twitter olarak bildiğimiz platformun ismini ve logosunu geçtiğimiz haftalarda değiştirdi. Bu farklılık oldukça büyük bir tesir yarattı ve kullanıcılar arasında merak uyandırdı. Musk, Twitter’ın ismini ve logosunu “X” olarak yine belirledi.

Bu farklılık, bir hayli kullanıcının tepkisini çekti ve özellikle daha önceki Twitter adı ve kuş logosunun geri dönmesini isteyen kullanıcılar arasında bir arz dalgası oluştu. Ancak platformun niye bu metamorfozu reelleştirdiğine dair resmi bir açıklama bulunmuyordu. Ancak, X’in CEO’su Linda Yaccarino’nun yaptığı açıklamaya göre bu yeni ad ve logo tercihi, Elon Musk’ın platformun geleceğine dair vizyonunu yansıtıyordu.

Linda Yaccarino, X’in CEO’su olarak yaptığı açıklamada, “Elon uzun bir vakittir X’in bir ‘her şey’ uygulaması olduğunu belirtiyordu. Firmaya katıldığım andan itibaren emelimiz, Twitter’ı ‘her şey’ uygulaması olan X’e dönüştürmekti” ifadelerini kullandı. Linda Yaccarino ayrıca, Elon Musk’ın platformu satın almasının ardından bu farklılığı asıllaştırmak için çalıştığını ve platformun kullanıcılar, dostlar ve içerik üreticiler arasında ödeme yapmayı sağlamak gibi büyük maksatlarının olduğunu da vurguladı.

Yaccarino, “Yine markalaşma, hakikatinde Twitter’ın geçmişini geride vazgeçerek serbestliği temsil ediyordu. Daha Önceki anlayışı geride vazgeçmek ve tüm kullanıcılarını, dostlarını ve içerik üreticilerini tek bir platformda bir araya getirmek için bir adım attık. Nasıl bağlantı kurduğumuzdan, eğlendiğimize ve operasyon yaptığımıza kadar her şeyi değiştirmek istiyoruz” biçiminde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Twitter’ın neden isim değiştirdiği belli oldu
Yorum Yap

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz